Травматизм на виробництві в Україні

17:37, 12-11-2014

Департаментом охорони праці апарату ФПУ з використанням інформації профспілкових організацій та офіційних джерел державної статистики підготовлена доповідь: «Травматизм на виробництві в Україні:національний профіль протягом 2009-2013 років».

В тексті доповіді зазначено, що рівні виробничого травматизму і професійної захворюваності є основними показниками стану охорони праці в тій чи іншій сфері економічної діяльності, регіоні і в цілому в державі. Нинішній його стан в державі профспілки оцінюють як критичний.

Загальна характеристика травматизму на виробництві протягом зазначених років свідчить, що, в Україні, в середньому, щорічно на виробництві реєструвалось 12,7 тис. нещасних випадків, в яких травмувалось 13,0 тис. працівників.

Майже кожний деcятий нещасний випадок закінчувався смертельним наслідком, причому питома вага таких випадків у загальній кількості нещасних випадків на виробництві протягом зазначених років постійно зростала: з 9,0% (2009) до 11,0% (2013). Аналогічно зростала і питома вага загиблих у загальному числі потерпілих від нещасних випадків: від 9,0% (2009) до 11,2% (2013).

В середньому в Україні щорічно реєструвалось 192 групових нещасних випадків, в тому числі – 61 – зі смертельним наслідком; у групових нещасних випадках потерпіло 492 працівників, майже п’ята частина з яких – загинула.

Такі показники розкривають дуже небезпечну для України тенденцію, при збереженні якої вона може перетворитися в країну, де на виробництві реєструються переважно нещасні випадки зі смертельним наслідком, чого не можна допустити.

Тому на кафедрі «Безпеки життєдіяльності та охорони праці», уважно вивчивши цей документ, була проведена нарада з викладачами кафедри на якій запропоновано на заняттях з дисциплін «Безпека життєдіяльності», «Охорона праці» та «Охорона праці в галузі» більше уваги приділяти ознайомленню студентів із матеріалами цієї доповіді. Приводити більше прикладів нещасних випадків, що виникають при невиконанні вимог охорони праці.