ІТ? Чи не ІТ?

14:22, 08-05-2015

Зважаючи на зміни у світовій економіці за останні роки, росту і розвитку компаній, ринок інформаційних технологій залишається одним з домінуючих напрямків. Своїм ростом він зобов'язаний двом основним рушійним чинникам: розширенню загального проникнення ІТ‒технологій у бізнес‒процеси компаній і повсякденне життя людей, тенденції до аутсорсингу внутрішніх функцій ІТ та ІТ‒інфраструктури незалежним компаніям. На сучасному ринку праці, завдяки тому, що компанії впроваджують ІТ в свій бізнес, сфера ІТ зростає щодня! За даними порталу it.rabota.ua в 2014 році темпи зростання кількості вакансій у сфері ІТ практично повторювали тенденції на ринку праці в цілому. У четвертому кварталі 2014 року сумарна кількість вакансій у даній сфері збільшилася в 1,9 рази у порівнянні з тим самим періодом 2013 року.

Експерти відзначають тенденцію до утримання компаніями вже наявних кваліфікованих кадрів, а також до перекваліфікації та вирощуванню професіоналів з молодих фахівців усередині компанії. Айтішники диктують правила на сучасному ринку праці.

З кожним роком все сильніше відчувається нестача висококваліфікованих кадрів у сфері ІТ. Ринок праці показує, що в даному сегменті в Україні зростає попит на початківців IT ‒ фахівців.

Бурхливий розвиток програмного забезпечення для мобільних телефонів, сматфонів, соціальних мереж забезпечили стабільний попит на розробників для Android і iOS. Висококваліфіковані Project ‒ і Program ‒ менеджерів все так само залишаються в ціні.

Є надії, що в 2015 році будемо спостерігати позитивну динаміку розвитку ринку праці в сегменті ІТ.

Як і в попередні роки, у зв’язку з браком кваліфікованого персоналу, кадри диктують свої умови.

Кандидати високого рівня (ведучі та старші інженери з тестування ПЗ, старші розробники Java, NET, Oracle і C ++,) сформували пропозиції щодо збільшення окладів на 20 ‒ 30%, а фахівці з середнім рівнем кваліфікації ‒ на 15‒ 30%. Системні адміністратори і менеджери з продажу в ІТ, фахівці SAP є лідерами за рівнем запитів заробітних плат, що становить динаміку в розмірі 35‒40%.

Отже, в 2015 році з загальною активізацією ІТ ‒ ринку (відкриттям ряду стартапів, активізацією найму великими компаніями тощо) фахівці отримали можливість вибору між великим числом вакансій і велику свободу в управлінні своїми запитами для рівня матеріальних компенсацій.

Попит на айтишників буде тільки рости. Всі роботодавці відзначають тенденції до зростання ринку праці в сфері IT і те, що дана галузь відчуває потребу у фахівцях.

Спеціалізація: Оптичні системи та мережі зв`язку

Крім базових знань з побудови та функціонування телекомунікаційних мереж, студенти вивчають принципи побудови мереж зв'язку на основі сучасних мережних технологій, зокрема WDM та різновидів, мережні технології і стандарти, магістральні транспортні мережі, локальні мережі та мережі доступу, а також апаратуру систем передачі для зазначених мереж, сучасні технології проектування, будівництва та експлуатації волоконно-оптичних ліній зв’язку, здатних забезпечити найвищу швидкість передачі інформації, технології прокладання оптичного кабелю, а також отримують навички зварювання оптичного волокна, вимірювань на волоконно-оптичних лініях зв’язку та у волоконно-оптичних системах передачі за допомогою сучасного обладнання, експлуатації ВОСП та їх елементів.

Спеціалізація: Оптичні системи та мережі зв`язку