Роль дисципліни фізики у вивченні базових курсів ДУТ

17:30, 11-04-2019

Основним завданням кафедри фізики є забезпечення викладання базових курсів Державного університету телекомунікацій, підготовка фахівців телекомунікаційної галузі, тому що фізика є науковою основою сучасного зв’язку.

Це і забезпечення студентів знаннями основних фізичних явищ та ідей, фундаментальних понять, законів і теорій не тільки класичної, а й сучасної фізики, методів фізичних досліджень, методів і способів розв’язування задач з різних розділів фізики,  й формування у студентів сучасного фізичного мислення, навичок активної самостійної навчальної і практичної діяльності.

Основними формами вивчення дисципліни є лекції, практичні і лабораторні заняття, на які відведено половина усіх аудиторних занять, а також самостійна робота студентів. Теоретична підготовка здійснюється відповідно до вимог випускаючих кафедр та роботодавців.

В цьому навчальному році для студентів створені курси «Прикладні аспекти фундаментальної фізики», заняття на яких допомагають студентам підвищити свій рівень знань.

Робочі навчальні програми дисципліни завжди узгоджуються з завідуючими випускаючих кафедр. Викладачі кафедри постійно працюють над удосконаленням методики викладання дисципліни, обговорюючи методичні питання на засіданнях кафедри і методичних семінарах, проходять навчання на курсах підвищення кваліфікації.

Вміння та навички, набуті студентами при вивченні дисципліни «Фізика», а саме застосування теоретичних знань при вирішенні конкретних технічних завдань, уміння проводити експеримент та обробляти результати дослідних даних допомагають студентам при проходженні виробничої практики, стажування, а також при подальшому працевлаштуванні.