Державний університет телекомунікацій готує фахівці у галузі сучасних систем зв’язку

17:30, 18-02-2021

Кафедра фізики викладає базові курси дисципліни для таких фахівців, в тому числі окремі розділи квантової фізики, на принципах і законах якої, створюються найсучасніші канали квантового зв’язку.

Яскравим прикладом такого поєднання науки і техніки зв’язку є створення першої в світі реально діючої безпечної мережі квантового зв’язку, яку неможливо зламати.

Група інженерів-фізиків Університету науки і технологій (м. Хефей, Китай) розгорнула першу в світі інтегровану мережу квантового зв’язку, яка має максимально можливий рівень захисту від зламу. Про це написало видання SciTechDaily із посиланням на наукову публікацію в журналі Nature.

Мережа з’єднує Пекін та Шанхай і має протяжність 4600 км та складається з 700 оптико-волоконних кабелів і обслуговується двома супутниками. На даний момент до мережі вже під’єднано більше 150 користувачів. Це державні банки і електронні служби, енергокомпанії та великі промислові підприємства.

Особливістю квантової мережі є її повний захист від зламу або від несанкціонованого проникнення.

Основою квантової комунікації є квантове розподілення ключів (QKD), яке використовує квантовий стан частинок, наприклад, фотонів, для формування ланцюжка з нулів та одиниць. Перехоплення фотона неможливо зробити непомітно, так як це змінює ключ, про що зразу стає відомо.

Зашифровані дані  по каналам квантового зв’язку передаються тільки тоді, коли квантові ключі розподілені без помилок і ознак втручання. На сьогоднішній день таку систему захисту зламати неможливо.

Для опанування таких спеціальностей, що дозволяють працювати в найсучасніших і найпередовіших галузях телекомунікацій ми

ЗАПРОШУЄМО ВИПУСКНИКІВ СЕРЕДНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ДО ВСТУПУ В ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ!

Спеціальність: Інформаційні системи та технології

Спеціальність «Інформаційні системи та технології» дає можливість студентам отримати ґрунтовні знання з сучасних інформаційних технологій та знайти перспективну роботу в ІТ-компаніях, у тому числі закордонних. Студенти отримують ґрунтовну математичну та алгоритмічну підготовку, вивчають основні мови програмування, комп`ютерні мережі, операційні системи та інші дисципліни, необхідні для роботи за фахом.

Місцем роботи випускників можуть бути організації, які займаються розробкою та супроводом програмного забезпечення, у тому числі на платформі Web, оператори мобільного зв'язку, Інтернет-провайдери, організації, які використовують комп`ютерні технології.

Спеціальність: Інформаційні системи та технології