Майбутні зв'язківці та IT-фахівці об'єдналися в боротьбі за грант в 25 тисяч гривень

08:34, 14-02-2014
Оператор мобільного зв'язку «МТС Україна» оголошує про початок основного конкурсного етапу всеукраїнської освітньої програми «Професіонали майбутнього», яку компанія проводить спільно з Міністерством освіти і науки України. Вперше в конкурсі візьмуть участь змішані команди майбутніх зв'язківців і IT-фахівців, які займуться розробкою рішень, що використовуються в концепції «інтернет речей».

13 лютого, команди дванадцяти провідних вузів України, що беруть участь у конкурсі «Професіонали майбутнього – 2014», приступають до розробки наукових проектів на тему «Перспективи впровадження SDN-рішень на транспортній мережі операторів зв'язку». Тема конкурсу ставить перед командами непросту задачу: студентам запропоновано розробити проекти, аналогів яким в Україні поки не існує. Крім того, розробка такого проекту вимагає знання як телекомунікаційних, так і інформаційних технологій. Тому вперше за всю історію конкурсу до участі в програмі запрошені також студенти, які вивчають комп'ютерні науки. Успіх студентських команд буде безпосередньо залежати від злагодженої роботи майбутніх зв'язківців і IT-фахівців.

У ході роботи над науковими проектами учасники конкурсу «Професіонали майбутнього» мають можливість не тільки познайомитися з передовим світовим досвідом, але й оцінити готовність українського телекомунікаційного ринку до подібних проектів.

Конкурсний етап триватиме до 13 травня 2014 року. У фіналі конкурсу відбудеться публічний захист наукових робіт перед компетентною конкурсною комісією, що складається з представників вузів і спеціалістів телекомунікаційної галузі. Комісія оцінить наукові розробки команд, виходячи з інноваційності, практичного значення, логіки і архітектури проектування, швидкості реалізації; також будуть враховуватися презентаційні навички. Переможці будуть визначені за сумою голосів.

Цього року в конкурсі беруть участь команди 12 провідних вузів України. Команда кожного вузу складається з 5 студентів, які перемогли у відбірковому турі конкурсу, і куратора. Під час роботи над конкурсним завданням, протягом 3х місяців, команда отримує стипендії від компанії МТС, а кожен з п'яти учасників команди, що перемогла отримає грант в розмірі 25 тис. грн. на подальше навчання та підвищення професійного рівня знань.

Участники программы «Профессионалы будущего – 2014»

В програмі «Професіонали майбутнього – 2014» беруть участь студенти 4-го курсу напрямків «Телекомунікації» та «Інформатика і обчислювальна техніка» (напрямки «Комп’ютерні науки» / «Комп’ютерна інженерія»/«Програмна інженерія») з наступних вузів:
  1. Національний технічний університет України «КПІ» (м. Київ);
  2. Державний університет телекомунікацій (м.Київ);
  3. Севастопольський національний технічний університет (м. Севастополь);
  4. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (м. Харків);
  5. Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара (м. Дніпропетровськ);
  6. Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова (м. Одеса);
  7. Національний університет «Львівська політехніка» (м. Львів);
  8. Донецький національний технічний університет (м. Донецьк);
  9. Запорізький національний технічний університет (м. Запоріжжя);
  10. Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя (м. Тернопіль).
  11. Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського (м. Сімферополь)
  12. Харківський національний університет радіоелектроніки (м. Харків)

SDN-рішення та їх застосування

SDN-мережа (програмно-обумовлена мережа) – це одна з форм віртуалізації обчислювальних ресурсів, мережа, в якій рівень управління мережею відділений від пристроїв передачі даних і реалізується програмно. Реалізація концепції SDN на практиці дозволить оператору зв'язку отримати вендоронезалежний контроль над всією мережею з єдиного місця, що значно спростить її експлуатацію. Дозволяє спростити конфігурування мережі, внаслідок чого характеристики мережі можна буде оперативно змінювати в режимі реального часу, відповідно, терміни впровадження нових додатків і сервісів значно скоротяться. Одним з перспективних напрямків застосування SDN вважаються додатки в концепції «інтернету речей».

***

Мережа ПрАТ «МТС Україна» охоплює більше 98% території України, на якій проживає 99% населення. Компанія обслуговує більше 22,4 млн. абонентів. Компанія володіє ліцензіями на надання мобільного (стандарт GSM–900/1800, CDMA–450), стаціонарного й міжнародного/міжміського зв'язку, а також надає послуги міжнародного роумінгу на п'яти континентах. Дохід за 2012 рік склав 9,7 млрд. грн.