Зміст курсу «Хмарні обчислення»

В процесі навчання студенти отримують теоретичні знання та виконують лабораторні та практичні роботи за темами:

• введення в інструментальну середу хмарних обчислень. Дослідження області застосування і методів розробки програмного забезпечення для хмарних обчислень;
  • встановлення та налаштування Hyper-V;
  • встановлення та налаштування VMware Workstation;
  • хмарні сервіси зберігання даних;
  • знайомство з «хмарними» рішеннями Google. Створення та редагування документів Google. Робота з рішеннями Google;
  • знайомство з «хмарними» рішеннями Microsoft. Створення та дослідження служби Microsoft Azure.Створення програми Microsoft Azure. Розгортання додатків Microsoft Azure; Налагодження додатків в Microsoft Azure;
  • використання HP Systems Insight Manager with Virtual Servers.

Переваги від використання хмарних технологій очевидні. На сьогоднішній день все більше компаній починають використовувати як свої, так і сторонні програмні продукти, що працюють в «хмарах». Тому важливо знати і розуміти всі переваги та ризики використання хмарних обчислень, архітектурні принципи побудови хмарних платформ, а також програмного забезпечення, що працює під управлінням таких платформ. Крім того, необхідно бути компетентним у таких питаннях, як сертифікації та ліцензування хмарної інфраструктури і хмарних сервісів, розуміти юридичні обмеження на використання таких сервісів.

Саме ці знання навички та вміння можливо отримати прослухавши курс «Хмарні обчислення» в Державному університеті телекомунікацій.