Укр.   Рус.   Eng.

Державний Університет Телекомунікацій

Загальна інформація - Кафедра Комп'ютерних наук

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2020 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "122 - Комп'ютерні науки" та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Cпеціальність122 Комп'ютерні науки


ПОЛОЖЕННЯ ПРО КАФЕДРУ Комп'ютерних наук


Розвиток світової цифрової економіки потребує ефективного використання інформаційних ресурсів. Для цього необхідно підготувати висококваліфікованих фахівців з Комп'ютерних наук (Computer Science). Потреба у таких фахівцях зростає з кожним днем. Навчаючись на нашій кафедрі ви станете таким спеціалістом та отримаєте достойне робоче місце та високу заробітну плату.

Для підготовки висококваліфікованих фахівців за спеціальністю 122 Комп'ютерні науки ми розробили і втілили в навчальний процес інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студентів тому чому потрібно і як потрібно, відповідно до вимог сьогодення, теоретично і практично.

ІННОВАЦІЙНИЙ ЗМІСТ НАВЧАННЯ, ПРИ ДОБРОСОВІСНОМУ ВІДНОШЕННІ, ГАРАНТУЄ 100% ОТРИМАННЯ ВИСОКООПЛАЧУВАНОГО РОБОЧОГО МІСЦЯ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ УНІВЕРСИТЕТУ.

Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній-партнерів кафедри. На відміну від інших університетів у нас підготовка 122 Комп'ютерні науки за спеціальністю починається не з третього, а вже з першого курсу. Також, починаючи з першого курсу поглиблено вивчається технічна англійська мова.

Кафедра готує керівників і технічних ІТ-фахівців, які володіють сучасними технологіями проектування та управління Комп’ютерними системами (ІТ архітекторів). Також наші студенти вивчають мови програмування, технології штучного інтелекту, нейронних мереж, великих даних, машинного навчання.

Детально ознайомитись з переліком дисциплін, які вивчаються, можливо переглянувши освітньо-професійну програму: за спеціальністю 122 Комп'ютерні науки, яка знаходиться на цій сторінці за посиланням.

Комп'ютерні науки - сукупність теоретичних і практичних знань, які використовують у своїй роботі фахівці в області обчислювальної техніки, програмування, інформаційних систем і технологій.

Cпеціальність 122 Комп'ютерні науки - це дослідження того, як працюють інформаційні технології з точки зору теоретичної та математичної перспективи для забезпечення наукового обгрунтування процесів розгортання, інтеграції та взаємодії інформаційних технологій.

В даний час в області Комп'ютерних наук зазвичай виділяють наступні основні розділи: алгоритми і структури даних, мови програмування, архітектура комп'ютерів, операційні системи та комп'ютерні мережі, розробка програмного забезпечення, бази даних та інформаційно-пошукові системи, штучний інтелект та робототехніка, взаємодія людини і комп'ютера.

Найважливіша мета вивчення Комп'ютерних наук полягає в тому, щоб глибоко знати усі основні розділи інформаційних технологій та чітко розуміти відносини, що існують між прикладними програмами і комп'ютерними системами. Стати фахівцем з сучасних Комп’ютерних наук можливо тільки за умови комплексного вивчення всіх складових частин з урахуванням  забезпечення їх інтеграції та взаємодії.

Спеціаліст з Комп'ютерних наук повинен забезпечити інтеграцію та взаємодію інформаційних технологій на рівні наукової абстракції – хмарних технологій, віртуалізації, програмно-визначених мереж та систем штучного інтелекту. Взаємодія на цьому рівні здійснюється не фізично, а з використанням програмних інтерфейсів (API),  що забезпечує високу ступінь системності та динамічності.  

Тому ми якісно навчаємо студентів не тільки теоретично, а і практично з використанням навчально-матеріальної бази створеної на обладнанні останнього покоління. Для цього створено єдиний в Україні навчально-науковий сертифікаційний центр "Технологій Hewlett-Packard". В ньому розгорнуто сучасний центр обробки даних (ЦОД), де наші студенти отримують навички по адмініструванню та тестуванню розробленого програмного забезпечення на рівні міжнародної професійної сертифікації.

Інтеграція сучасних ІТ-технологій здійснюється на заключному етапі навчання надзвичайно важливих та високотехнологічних курсів: програмно-визначена мережна інфраструктура (SDN) та організація гібридної хмари (HPE Openstack).

Дуже велику увагу на кафедрі приділяється вивченню мов програмування розпочинаючи вже з 1-го курсу. Викладання курсу мови Java проводить доцент Іщеряков С. М за оригінальною авторською методикою, який отримав спеціальну відзнаку конкурсу IT Awards компанії SoftServe та асоціації IT-Ukraine за вклад у розвиток ІТ-освіти України. По закінченню вивчення курсу студенти проходять міжнародну сертифікацію фірми Oracle. Зміст та методика викладання навчального курсу представляються доцентом Іщеряковим С. М. на відео.

На кафедрі з асоціацією “ІТ-УКРАЇНА” та ГО “Фундація розвитку інновацій” реалізується проект ранньої дуальної освіти. Кращі студенти паралельно із навчанням проходять стажування в компаніях Ciklum та EPAM та ін. Щорічно студенти та школярі проходять on-line тренінг та проектний практикум влітку в таборі програмування в Карпатах. Програма тренінгу відповідає вимогам сертифікаційних іспитів корпорації Oracle.

Наші студенти щорічно займають призові місця на всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт.

 
 
 

На конкурсі проектів та стартапів InnoDnipro переміг проект студента Антонова Віталія «БПЛА для точної побудови МАП, а автор здобув грошову винагороду у розмірі 50000 гривень.

 

У процесі здійснення інноваційного змісту навчання наша кафедра уклала договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників спеціальністю підготовки кафедри.

 

Під час навчання наші студенти мають можливість отримати міжнародні сертифікати компаній партнерів, які у подальшому гарантують отримання робочого місця з заробітною платою від 15000 до 50000 гривень.

 
 
 

Починаючи з 2 курсу студенти проходять практику на провідних підприємствах галузі. Спочатку – для ознайомлення і формування відповідного світогляду. У подальшому, на 3-му курсі, для формування відповідних професійних умінь та виробничих навичок. На 4-му курсі – для закріплення теоретичних знань та практичної реалізації результатів подальшого дипломного проектування.

 
 
 
 

ТІЛЬКИ НАШОЮ СИСТЕМОЮ НАВЧАННЯ ЗАКЛАДЕНО:

ХТО ДОБРОСОВІСНО НАВЧАЄТЬСЯ – ГАРАНТОВАНО ОТРИМАЄ ВИСОКООПЛАЧУВАНЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ
 

30% ВСТУПНИКІВ БУДУТЬ НАВЧАТИСЬ ЗА ДЕРЖАВНІ КОШТИ
 

У ПОРІВНЯННІ З ІНШИМИ УНІВЕРСИТЕТАМИ МИ ЗАБЕЗПЕЧУЄМО ВИСОКУ ЯКІСТЬ ОСВІТИ ЗА ПОМІРНУ ЦІНУ
 

   Вартість навчання

БАКАЛАВР (Денна форма навчання) -  16350 грн. в рік

БАКАЛАВР (Заочна форма навчання) -  9300 грн.  в рік

МАГІСТР (Денна форма навчання) -  19700 грн. в рік

МАГІСТР (Заочна форма навчання) - 10450 грн. в рік

 

На 1-й курс є 100 ліцензійних місць за денною та 20 ліцензійних місць за заочною формами навчання.

   Для вступу на 1-й курс абітурієнту необхідно надати сертифікати ЗНО з таких предметів:

В особистому кабінеті

При виборі тільки бюджетної форми навчання

1

2

3

Українська мова та література

Математика

Фізика або іноземна мова

 

При виборі бюджетної або контрактної форми навчання

1

2

3

Українська мова та література

Математика

Фізика або іноземна мова

 

При виборі тільки контрактної форми навчання

1

2

3

Українська мова та література

Історія України

Іноземна мова або географія

   

Для вступу на 2-й курс

(денна форма навчання, є 29 ліцензійних місць!) або 3-й курс (заочно)

Необхідно мати диплом молодшого спеціаліста (будь-якої спеціальності) та скласти фахове вступне випробування.

Для вступу на 2-й (бакалавр) необхідно подати заяву на вступ до університету за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки». До заяви додаються:

 1. Копія паспорту.
 2. Копія ідентифікаційного коду.
 3. Оригінал (копія) диплому молодшого спеціаліста та додатку до нього.
 4. Копія приписного свідоцтва (військового квитка).
 5. 4 фотокартки 3х4 см.
 6. Копії пільгових документів.

 

Для вступу на 3-й курс

(денна форма навчання, є 28 ліцензійних місць!)

Необхідно мати диплом молодшого спеціаліста (за спорідненої спеціальності з галузі Інформаційних технологій) та скласти фахове вступне випробування.

На 3 курс приймаються випускники коледжів та технікумів, які отримали диплом молодшого спеціаліста в галузі знань – 12 Інформаційні технології, спеціальності: 121 Інженерія програмного забезпечення, 122 Комп’ютерні науки, 123 Комп’ютерна інженерія, 124 Системний аналіз, 125 Кібербезпека, 126 Інформаційні системи та технології.

Для вступу на 3-й курс (бакалавр) необхідно подати заяву на вступ до університету за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки». До заяви додаються:

 1. Копія паспорту.
 2. Копія ідентифікаційного коду.
 3. Оригінал (копія) диплому молодшого спеціаліста та додатку до нього.
 4. Копія приписного свідоцтва (військового квитка).
 5. 4 фотокартки 3х4 см.
 6. Копії пільгових документів.

   Для вступу до магістратури

В галузі знань 17 – «Електроніка та телекомунікації» спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» спеціалізацією «Інформаційні мережі зв'язку» необхідно скласти екзамени:

1. Екзамен з іноземної мови. ЗНО з іноземної мови не потрібно здавати

2. Екзамен за спеціальністю.

Особливості підготовки магістрів:

 • вивчаються технології по проектуванню конвергентної та гібридної інфраструктури ІТ, в якій є місце як публічним і приватним хмарам, так і традиційним ІТ;
 • вивчаються системи програмування, що забезпечують платформу для розробки прикладного програмного забезпечення і безпосередньо взаємодіють з комп'ютерним обладнанням. Платформу можна використовувати для програмування додатків iPhone, iPad і операційних систем Android, використовуючи мову програмування Java. Інтерфейс Android Studio і Oracle Java SDK в поєднанні з необхідними базовими знаннями дозволяє створювати найрізноманітніші програми.
   

   Правила прийому у 2019 році

  Тільки з нами Ви станете професіоналом з Комп'ютерних технологій, систем програмування та штучного інтелекту!

Про спеціальність 122 «Комп’ютерні науки»

Завідувач кафедри д.т.н., проф. Вишнівський Віктор Вікторович

(044) 249 25 38, (063) 47 47 924, Email: Comp.Science@dut.edu.ua

Телефон приймальної комісії: (044) 2488593; (044) 2492591

Адреса сайту: www.dut.edu.ua

Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою

Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись
Отримати консультацію
у завідуючого кафедрою
Надіслати
Дякуємо Вам за звернення до Державного університету телекомунікацій
Ваш запрос успешно отправлен

Завідуючий кафедрою зателефонує Вам як тільки отримає повідомлення.

Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, м. Київ,
вул. Солом’янська 7, каб. 214, 222
Тел. (044) 249–25–64
E-mail: dut_k_it@ukr.net

Навчальний сайт кафедри

Отримати консультацію

у завідувача кафедри
Надіслати запит

Презентація кафедри

Завантажити буклет
Переглядів: 50 463
^