Державний Університет Телекомунікацій

Матеріальна база - Кафедра Інформаційних систем та технологій

У лабораторії кафедри № 225 створено новітній комп’ютерний клас для вивчення сучасних інформаційних систем та технологій. Завідує лабораторією Маркіна Олена Анатоліївна.

Лабораторія обладнана сучасними ПК з встановленим ліцензійним програмним забезпеченням: MATLAB/Simulink, MathCad, NS-2, MS Project, SiteSputnik, ATLAS.ti, Copernic Agent, BPWin, PowerDesigner, SilverRun та ін.

   

   

Для проведення практичних занять з дисциплін «Технології Інтернет речей», «Моделювання систем ІоТ» використовуються набори Arduino. Даний набір призначений для розробки різноманітних електронних пристроїв. Arduino може отримувати дані про навколишній світ завдяки датчикам і реагувати, керуючи світлом, моторчиками і іншими приладами. Мікроконтролер на платі програмується за допомогою мови програмування Arduino і середовища розробки Arduino.

Вивчивши особливості моделювання та реалізації систем Інтернет речей, основні технічні характеристики пристроїв, які застосовують для побудови систем IoT, студенти набувають вмінь працювати з мікроконтролерами та основними налагоджувальними платами; розбиратися в існуючих IoT-технологіях і застосовувати їх до конкретних сценаріїв; проектувати цілісні IoT-системи (включаючи кінцеві пристрої, мережеве з'єднання, обмін даними). Адже в майбутньому «речі» стануть активними учасниками бізнесу, інформаційних і соціальних процесів, де вони зможуть взаємодіяти і спілкуватися між собою, обмінюючись інформацією про навколишнє середовище, реагуючи і впливаючи на процеси, що відбуваються в навколишньому світі, без втручання людини.

   

Для спеціальності «Телекомунікації» кафедрою викладаються дисципліни «Системи комутації та розподілу інформації» та «Технології програмної комутації». З метою набуття студентами практичних навичок та вмінь, щодо роботи з сучасними системами комутації, у лабораторії кафедри встановлено АТСФ, Alcatel-lucent OmniPCX Office, ЕМХ-універсальна система абонентського ущільнення, Багатослотовий мультиплексор доступу. На ПК встановлено програмне забезпечення, яке імітує робоче місце інженера системи комутації EWSD, АТСФ, а також ПЗ Asterisk, для набуття студентами практичних навичок роботи з віртуальними АТС.

Схема мережі обладнання кафедри Інформаційних систем та технологій

   

ЕМХ - універсальна система абонентського ущільнення

Призначена для передачі по 1 мідній парі:

 • Голосу до 16 абонентських ліній
 • Даних - синхронний канал з інтерфейсом Ethernet

Є найекономічнішим рішенням для:

 • Підключення малих офісів, підприємств, установ;
 • Виносу номерної ємності в селищах;
 • Ущільнення існуючої кабельної інфраструктури операторів зв'язку та відомчих мереж;
 • Об'єднання високошвидкісних локальних мереж;
 • Організація на високій швидкості передачі даних мережі Інтернет.

Багатослотовий мультиплексор доступу

Багатослотовий мультиплексор доступу на практиці застосовується на:

 • мережах доступу в якості банку каналів доступу, несучих різні сервіси;
 • в корпоративних мережах для з'єднання технологічних майданчиків, підключення до мережі центрального офісу і т.д.

IP-АТС Alcatel OmniPCX Office

Alcatel-lucent OmniPCX Office – офісна АТС, може об'єднати в одному пристрої: телефонну станцію, комутатор ЛВС, голосову та електронну почту, шлюз VoIP, Firewall, DNS, DHCP, Proxy сервер, розгорнути безпроводову систему DECT або WIFI, CTI програми.

При роботі з даним обладнанням студенти набувають навичок:

 1. Роботи з віртуальними IP-АТС, підключення абонентів.
 2. Побудови корпоративних мереж за допомогою IP-АТС.
 3. Організація додаткових видів обслуговування.

Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 203
тел. (044) 249-25-81

Отримати консультацію

у завідувача кафедри
Надіслати запит

Презентація кафедри

Завантажити буклет
Переглядів: 6 106
^