Державний Університет Телекомунікацій

Матеріальна база - Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій

Кафедра радіотехнологій має три навчальні лабораторії, які входять до складу Центру високих інфокомунікаційних технологій університету.

Лабораторія сучасних мереж цифрового радіозв’язку і кабельних мереж мультимедійних сервісів

На площах лабораторії розгорнуте сучасне базове обладнання мобільного зв`язку компаній Ericsson, Nokia, технічне і програмне забезпечення для якого поставлено оператором  Київстар Дж. Ес. Ем.  Можливості програмно-апаратного комплексу лабораторії дозволяють: практично відпрацьовувати питання інсталяції та конфігурування базових станцій і радіорелейних радіосистем; опановувати знання зі стільникового зв`язку на базі тренінг-курсу Ericsson; досліджувати особливості сучасних мереж цифрового рухомого радіозв`язку  тощо. Планується в найближчий час разом зі спеціалістами компанії ВОЛЯ розгортання кабельної мережі мультисервісних  послуг з вивчення принципів надання послуг цифрового кабельного телебачення і широкосмугового доступу до Інтернет. Це дасть можливість з діючим на кафедрі радіотехнологій апаратно-технічним комплексом  цифрового телебачення компанії DekTec підняти  на новий рівень можливості освітнього процесу та істотно підвищити ефективність і практичну спрямованість підготовки фахівців для галузі.

З огляду на важливість практичних навичок зі спортивного радіо орієнтування для майбутніх фахівців напряму «Мобільні телекомунікації і системи цифрового телебачення», кафедра радіотехнологій Державного університету телекомунікацій підписала з Всеукраїнською громадською організацією «Ліга радіоаматорів України» договір «Про організацію та роботу секції з радіоспорту». В даний час в ауд. 133 університету розгорнуто необхідне радіоустаткування для проведення практичних занять зі спортивного радіооріентірованію і з 15 лютого 2016 року почалися практичні заняття з групами РТД-31 і РТД-32. У спільних заняттях беруть участь завідувач кафедри Сайко В.Г., аспіранти кафедри Кравченко В.І, Кондаков А.Н. і представники комітету спортивної радіопеленгації «Ліги радіоаматорів України» віце-президент Іванчихін Н.О. та інструктор, майстер спорту Панчук Марія Олександрівна.

Планується в лабораторії також найближчим часом разом з фахівцями оператора стільникового зв'язку Lifecell розгортання базового обладнання, яке буде підключено до тестової мережі оператора. На базі нього студенти будуть відпрацьовувати питання технічної підтримки бездротової підсистеми мережі стільникового зв'язку.

   

   

Лабораторія інноваційних технологій мобільних мультимедійних сервісів

Її технічну основу складає мобільна платформа стандарту CDMA 2000 компанії ZTE, широкосмугова система бездротового зв`язку  стандарту ІЕЕЕ 802.16e Alcatel-Lucent, новітнє обладнання широкосмугового радіодоступу RadWin 2000. Можливості лабораторного комплексу дозволяють на практиці вивчати інноваційні радіосистеми високошвидкісного мобільного доступу до Інтернет; мобільне телебачення і технології мобільної доставки відеоконтенту , мобільні мережі 4-го покоління LTE, Інтернет-телебачення  тощо.

   

   

Лабораторія цифрового телебачення і радіомовлення

На площах лабораторії розгорнутий навчальний апаратно-програмний комплекс по обробці, транспортуванню та передачі цифрових сигналів систем цифрового телебачення стандарту DVB-Т/S/C, який дозволяє проводити практичні заняття з формуванню цифрового телевізійного сигналу, практично вивчати особливості побудови цифрових телевізійних мереж, інноваційні цифрові технологій підготовки, виробництва і випуску мовних програм, сучасні технології нелінейного відеомонтажу з деталізацією до окремих операцій і шагів.

Для прийому сигналу супутникового телебачення потрібне спеціальне устаткування . Тому для навчальних цілей на кафедрі радіотехнологій була розгорнута мобільна супутникова установка. Стандартний комплект складався з супутникової антени 0,9 м , кронштейна (кріплення антени до стіни або даху) , конвертера , кабелю і супутникового ресивера ( супутникового приймача STAR TRACK ). Для перегляду і оцінки якості супутникових телеканалів за допомогою ресивера використовувався телевізор Sharp або монітор комп'ютера ( через спеціальну вбудовану DVB- карту). Студенти навчальних груп практично відпрацьовують питань як установлення та юстирування супутникової антеною системи, так і практичного відпрацювання питань налаштування супутникового приймача.

   

   

Переглядів: 4 364
^