Державний Університет Телекомунікацій

Матеріальна база - Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій

Активна співпраця кафедри МВТ з ведучими світовими телекомунікаційними компаніями Nokia, Ericsson, ZTE сприяла створенню Центру високих інфокомунікаційних технологій університету, до складу якого входять три учбові лабораторії.

Лабораторія сучасних мереж цифрового радіозв'язку і кабельних мереж мультимедійних сервісів

На площах лабораторії розгорнуто сучасне базове обладнання мобільного зв'язку компаній Ericsson, Nokia, технічне і програмне забезпечення для якого поставлене оператором  Київстар.  Можливості програмно-апаратного комплексу лабораторії дозволяють: практично відпрацьовувати питання інсталяції і конфігурації базових станцій і радіорелейних радіосистем; опановувати знання із стільникового зв'язку на базі курсу тренінгу Ericsson; досліджувати особливості сучасних мереж цифрового рухливого радіозв'язку  тощо. Планується найближчим часом разом з фахівцями компанії ВОЛЯ розгортання кабельної мережі мультисервісних  послуг з вивчення принципів надання послуг цифрового кабельного телебачення і широкосмугового доступу до Інтернет. Це дасть можливість з діючим на кафедрі радіотехнологій апаратно-технічним комплексом  цифрового телебачення компанії DekTec підняти  на новий рівень можливості освітнього процесу і істотно підвищити ефективність і практичну спрямованість підготовки фахівців для галузі.

Планується в лабораторії також найближчим часом разом з фахівцями оператора стільникового зв'язку Lifecell розгортання базового обладнання, яке буде підключено до тестової мережі оператора. На базі його студенти відпрацьовуватимуть питання технічної підтримки безпроводової підсистеми мережі стільникового зв'язку.

   

   

Лабораторія інноваційних технологій мобільних мультимедійних сервісів

Її технічну основу складає мобільна платформа стандарту CDMA 2000 компаній ZTE, широкосмугова система бездротового зв'язку  стандарту ІЕЕЕ 802.16 Nokia, новітнє обладнання широкосмугового радіодоступу RadWin 2000. Можливості лабораторного комплексу дозволяють на практиці вивчати інноваційні радіосистеми високошвидкісного мобільного доступу Інтернет; мобільне телебачення і технології мобільної доставки відеоконтенту, мобільні мережі 4-го покоління LTE, Інтернет-телебачення  тощо.

   

   

Лабораторія цифрового телебачення і радіомовлення

На площах лабораторії розгорнутий учбовий апаратно-програмний комплекс по обробці, транспортуванню і передачі цифрових сигналів систем цифрового телебачення стандарту DVB-Т/S/C, який дозволяє проводити практичні заняття по формуванню цифрового телевізійного сигналу, практично вивчати особливості побудови цифрових телевізійних мереж, інноваційні цифрові технологій підготовки, виробництва і випуску мовних програм, сучасні технології нелінійного відеомонтажа з деталізацією до окремих операцій і кроків.

Для прийому сигналу супутникового телебачення потрібне спеціальне устаткування. Тому для учбових цілей на кафедрі радіотехнологій була розгорнута мобільна супутникова установка. Стандартний комплект складався з супутникової антени 0,9 м, кронштейна (кріплення антени до стіни або даху), конвертера, кабелю і супутникового ресівера (супутникового приймача STAR TRACK).

Для перегляду і оцінки якості супутникових телеканалів за допомогою ресівера використовувався телевізор Sharp або монітор комп'ютера (через спеціальну вбудовану DVB - карту). Студенти учбових груп практично відпрацьовують питань як встановлення і юстирування супутникової антенної системи, так і практичного вирішенню питань налаштування супутникового приймача.

   

   

Удосконалення матеріально технічною бази

За сприяння провідних світових компаній ZTE, ERICSSON, NOKIA і вітчизняних операторів мобільного зв'язку  Київстар, Vodafone і  lifecell  в учбових лабораторіях кафедри розгорнуте обладнання мобільного зв'язку 4-го і 5-го покоління і сучасні апаратно-програмні комплекси відеоінформацій.

З представниками компанії ZTE на базі устаткування CDMA2000 ведеться робота із створення спеціалізованої науково-навчальної лабораторії для підготовки і підвищення кваліфікації фахівців мобільного і бездротового зв'язку. У дійсний час на даному устаткуванню разом з фахівцями ZTE проводяться спеціалізовані курси для студентів університету на напрямом "Мобільні мережі покоління CDMA 2000 і WCDMA: архітектура і особливості технічної експлуатації".

Спільними зусиллями з компанією Vodafone створений спеціалізований комп'ютерний клас, який використовується для підготовки майбутніх фахівців стільникового зв'язку і факультативної підготовки фахівців за поданням сучасних телекомунікаційних послуг. Разом з технічною дирекцією компанії Київстар розгорнута мобільна платформа стільникового зв'язку стандарту GSM 900/1800 і організована підготовка студентів університету для роботи в Київстар за програмою "Експлуатація систем радіодоступу і систем передачі зонового рівня".

Спільно з фахівцями представництва компанії Nokia на кафедрі МВТ розгорнутий фрагмент безпроводової мережі Mobile WiMAX стандарту 802.16e, на базі якої проводиться підготовка і підвищення кваліфікації фахівців безпроводових мереж доступу за напрямом "Широкосмугові мережі бездротового зв'язку WiMAX: побудова, практичне планування і технічна експлуатація".

Враховуючи перспективу впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні кафедра активно співпрацює з вітчизняним підприємством "Квант-ефір". Разом з його фахівцями на основі сучасних технологій по обробці, транспортуванню і передачі цифрових сигналів систем цифрового ефірного телебачення стандарту DVB - T/С/S розгорнута учбово-технічна база.

На основі створеного учбово-науково-технічного комплексу  проводиться перепідготовка і підвищення кваліфікації керівного і інженерно-технічного складу ДП «Український державний центр радіочастот», Концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення, телерадіокомпаній за програмами «Радіотелекомунікаційні технології безпроводового зв'язку» і «Сучасні технології цифрового телебачення». До учбово-виховного процесу притягуються ведучі учені і учені від ДП «Український державний центр радіочастот», працівники університету і інших наукових і учбових установ (НАН України, УНДІРТ), керівники підрозділів телевізійних компаній, керівники технічних підрозділів компаній Vodafone, Київстар, ITC, «Українські новітні технології», «Квант-ефір», lifecell.

Найближчим часом планується спільно з фахівцями представництва компаній Nokia і ZTE на кафедрі МВТ розгорнути фрагмент широкосмугової безпроводової мережі 4-го покоління стандарту LTE, на базі якої буде проводиться підготовка студентів за спеціальністю «Апаратура радіозв'язку, радіомовлення і телебачення» і підвищення кваліфікації фахівців мобільних мультисервісних радіомереж по курсу «Радіосистеми UMTS і LTE: технічні аспекти побудови, практичне планування і оптимізація радіомереж ІМТ».

Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 136
тел. (044) 249-25-04

Отримати консультацію

у завідувача кафедри
Надіслати запит

Презентація кафедри

Завантажити буклет
Переглядів: 5 736
^