На кафедрі телекомунікаційних технологій проводиться постійна робота з розвитку навчально-матеріальної бази.
На даний час в складі кафедри телекомунікаційних технологій діють 3 навчальні лабораторії та одна експерементальна:
Так, в лабораторії оптичних та перспективних ліній зв’язку розташовано стенди, що моделюють побудову пасивних оптичних мереж доступу GEPON. На сьогоднішній час такі мережі реалізують передову технологію доступу, яка активно впроваджується ПАТ «Укртелеком» та іншими операторами на мережах зв’язку України. Ця технологія дозволяє виконати підведення оптичного волокна безпосередньо до квартири абонента, і, завдяки цьому забезпечити максимально можливу інформаційно-пропускну здатність в лінії.
Перехід на цю технологію проводиться і в такій індустріально розвиненій країні, як Японія, в якій існує державна програма з метою забезпечення підведення оптичного волокна до кожної квартири.
Лабораторні і практичні роботи з використанням стендів та обладнання дозволяють студентам познайомитись з технологією GEPON та освоїти принципи її роботи.
Стенди з показом розташування оптичного обладнання у багатоповерховому будинку.
Комутаційна шафа Tyco Electronics під’єднана до оптичної лінії та забезпечує роботу цілого району міста
У 2015 році лабораторія оптичних та перспективних ліній зв’язку була значно оновлена.
Університетом придбано нове сучасне обладнання: зварювальний апарат Fujikura 80S, рефлектометр EXFO FXS-100-023 В, набір інструментів для зварювального апарату, набір інструментів для монтажника, тощо.
В процесі навчання, завдяки унікальним методикам викладання, студенти та слухачі різноманітних курсів підвищення кваліфікації отримують важливі теоретичні знання та необхідні практичні навички по монтажу, тестуванню, діагностиці та локалізації несправностей волоконно-оптичних ліній зв’язку.
Лабораторні роботи проводяться для студентів 3, 4 курсів груп ТСД, ІМД. Додатково проводяться наукові гуртки для студентів 4 курсу груп РТД.
Нове сучасне обладнання дозволяє підвищити наочність навчального процесу при вивченні оптичних мереж зв'язку та отримати практичні навики та компетенції, що забезпечують нашим студентам стабільне, успішне майбутнє, оскільки вони після закінчення 4-го курсу можуть працювати у будь яких телекомунікаційних компаніях.
В комп’ютерній лабораторі №325 кафедри розташований центр радіомоніторинга та метрології, де викладаються дисципліни, які надають студентам практичні навички та вміння використовувати спеціалізовані програми Multisim, Мatcad, Мicrocap, РМ-172.
Обладнання лабораторії напрямних систем забезпечує вивчення та отримання практичних вмінь з використання технічної апаратури, визначення технічних властивостей та характеристик, дослідження і експлуатація НВЧ генераторних систем, напрямних ліній передачі інформації, знаходження пошкодження на лінії зв’язку та паспортизація.
У 2017 році створена і розпочата робота в лабораторії експериментальних досліджень кабельної продукції. В лабораторії кафедра проводить механічні та інші випробування електричних та оптичних кабелів зв’язку. Існуюче обладнання і кваліфікація науково-педагогічного складу кафедри дає можливість робити випробувати і надавати кваліфіковані висновки щодо якості кабельної продукції.
Матеріально-технічна база лабораторій кафедри дозволяє отримати наступні практичні навики:
Наявність достатньої кількості тематичних відеоматеріалів, наданих телекомунікаційними партнерами кафедри, дозволяє ознайомити студентів з наступними технологічними процесами:
Матеріально-технічне забезпечення лабораторій кафедри Телекомунікаційних технологій повністю та на високому рівні забезпечує знаннями, навиками та вміннями студентів освітнього рівня «Бакалавр» та «Магістр», які вимагають роботодавці сучасних телекомунікаційних компаній.
Завдяки матеріально-технічній базі кафедри Телекомунікаційних технологій випускник отримує необхідні для подальшої практичної роботи компетенції:
Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, м. Київ,
вул. Солом’янська, 7, каб. 226
Тел. (044) 249–25–21