XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій
Кафедра Управління інформаційною та кібернетичною безпекою

Загальна інформація

Інноваційні зміни, втілені на кафедрі
Викладацький склад
Навчальні дисципліни
Навчально-методична робота
Наукова діяльність
Видавнича діяльність
Робота із студентами
Матеріальна база
Партнери кафедри
Новини
Контактна інформація
Бібліотека
Поточні питання навчання
Працевлаштування
Запрошуємо до навчання
Підготовка магістрів
Отримати консультацію
Освітньо-професійні програми
Відгуки студентів та роботодавців
Методичні рекомендації
Дистанційне навчання

Загальна інформація

 Положення про кафедру Управління інформаційною та кібернетичною безпекою

 Переваги навчання на кафедрі Управління інформаційною та кібернетичною безпекою


ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ ТА БАТЬКИ!

Кафедра управління інформаційною та кібербезпекою запрошує вас отримати престижну і затребувану на ринку праці спеціальність 125 Кібербезпека!

Попит на спеціалістів з кібербезпеки зростає з кожним роком. Працедавці зацікавлені у молодих і освічених випускниках нашої кафедри, надають їм місця для проходження практики ще зі студентської лави, а в подальшому працевлаштовують кращих фахівців-початківців на перспективні і високооплачувані посади.

Випускники кафедри управління інформаційною та кібербезпекою представляють особливий інтерес на ринку праці, оскільки вони поєднують технічні й управлінські компетентності:

володіють знаннями, вміннями та навичками роботи з програмними засобами й технічними пристроями для захисту інформації,

вміють аналізувати та прогнозувати, розробляти вимоги і правила захисту інформації, працювати з персоналом, впроваджувати технічні й організаційні заходи з інформаційної безпеки.

Управління інформаційною та кібербезпекою це:

 • актуально і затребувано працедавцями, оскільки сьогодні, як ніколи раніше, саме від організації інформаційної та кібербезпеки залежить успішність функціонування організації, бізнесу чи держави;
 • престижно і перспективно, тому що дає можливість випускнику, який добросовісно навчався, отримати першу високооплачувану роботу і в подальшому зробити швидку кар’єру в динамічній ІТ-сфері;
 • цікаво і захопливо, адже, фахівцю з управління інформаційною та кібербезпекою не доведеться нудьгувати, виявляючи кіберзагрози, протидіючи інсайдерам, розслідуючи кіберінциденти, вирішуючи багато інших проблем інформаційної безпеки на рівні організації, бізнесу чи навіть держави.

Навчаючись добросовісно і послідовно ви зможете працевлаштуватися в престижній ІТ-компанії, побудувати успішну професійну кар’єру у перспективній сфері кібербезпеки й отримати забезпечене фінансове майбутнє!

Приєднуйтесь до нашої студентської спільноти!


Кафедра Управління інформаційною та кібернетичною безпекою
здійснює підготовку фахівців в галузі знань
12 «Інформаційні технології»
зі спеціальності
125 - «Кібербезпека»
Спеціалізація
«Управління інформаційною та кібернетичною безпекою»

Щоб бути успішним і самореалізуватись в умовах швидкозміннного динамічного сучасного світу важливо обрати правильний напрям діяльності.

Цей напрям має бути актуальним, оскільки від цього залежить успішність власного бізнесу або ймовірність працевлаштування та пристойна заробітна плата.

Цей напрям має бути перспективним та авторитетним, оскільки в розвитку власної кар’єри позитивні чинники формуються тільки перспективними та авторитетними сферами діяльності.

Цей напрям має бути цікавим, оскільки кожному надзвичайно важливо займатись цікавою, ще краще, улюбленою справою.

Кафедра управління інформаційною та кібернетичною безпекою пропонує кожному студенту навчання саме такому напряму подальшої діяльності.

Актуальність діяльності в сфері кібербезпеки сьогодні очевидна, тому що світ,  в якому інформація і знання вже стали основою виробництва та суспільних відносин, не може обійтись без вирішення проблеми забезпечення власної безпеки від нових актуальних загроз. Ця діяльність в університеті вивчається за спеціальністю «125 – Кібербезпека», за спеціалізацією: «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою».

Освітні рівні:

БАКАЛАВР
Освітня кваліфікація: Бакалавр з інформаційної та кібернетичної безпеки

МАГІСТР
Освітня кваліфікація: Магістр з кібернетичної безпеки

ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ
Освітня кваліфікація: Доктор філософії кібербезпеки

Освітньо-професійні програми

Управління інформаційною та кібербезпекою – це поєднання фахових знань, вмінь та навичок з реалізацією заходів забезпечення кібербезпеки з застосуванням знань, вмінь та навичок інформаційного менеджменту. Наша мета – підготовка менеджерів (управлінців), топ-менеджерів, здатних не тільки самостійно відреагувати на кіберінциденти, захистити мережевий периметр, захистити конфіденційну інформацію, але й організувати відповідну систему забезпечення кібербезпеки, підібрати та навчити відповідний персонал, якісно управляти роботою організованої системи, забезпечуючи при цьому досягнення результатів фірмою (організацією) або реалізацію національних інтересів, якщо діяльність здійснюється в інтересах держави.

В підготовці студентів ми не зосереджуємось виключно на технічних аспектах кібербезпеки і навчаємо всім сторонам управлінської діяльності в цій галузі: управлінню інформаційним простором; моніторингу, виявленню та активній протидії загрозам, включно з іміджевими втратами; формуванню та реалізації безпечної інформаційної політики держави (організації, фірми).

Випускник за напрямом підготовки Управління інформаційною та кібернетичною безпекою може обіймати посади:

 1. Керівник підприємства  у сфері безпеки ІТ
 2. Керівник департаменту  інформаційної безпеки
 3. Керівник відділу  інформаційної безпеки
 4. Керівник функціонального підрозділу
 5. Менеджер з інформаційної безпеки
 6. Менеджер-управитель з досліджень та розробок
 7. Фахівець з організації кіберзахисту
 8. Фахівець з організації захисту інформації з обмеженим доступом
 9. Оператор систем інформаційної безпеки
 10. Науковий співробітник з інформаційної безпеки
 11. Аналітик з питань інформаційної безпеки
 12. Радник з інформаційної безпеки
 13. Системний адміністратор
 14. Адміністратор віддаленої підтримки

Для якісної реалізації інноваційного змісту навчання кафедра уклала договори з компаніями-партнерами, які є потенційними роботодавцями для наших студентів.

КОМПАНІЇ-ПАРТНЕРИ КАФЕДРИ

Детальніше про партнерів кафедри

Добросовісне навчання випускників кафедри надасть можливість побудувати професійну кар’єру, яка забезпечить фінансову незалежність та матеріалізацію своїх бажань

Знання та вміння

В процесі навчання ми знайомимо наших студентів з найбільш успішними прикладами реалізації успішних проектів, вивчаємо зсередини практичні питання організації роботи наших партнерів. Офіційна участь Державного університету телекомунікацій в освітніх програмах Міжнародного Союзу Електрозв’язку дозволяє кафедрі реалізовувати найкращі освітні новації, а  нашим студентам мати доступ до всіх світових новинок в галузі інформаційної та кібербезпеки.

Підготовка по спеціальності, на відміну від інших університетів, починається не з третього, а з першого курсу.

На 1 курсі викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів», метою якої є навчання студента налаштовувати та експлуатувати сучасні гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних ІТ у повсякденному житті.

Викладаються дисципліни, які навчають працювати в команді і з командою, відкрити та вести власний бізнес, дають знання щодо перспектив розвитку ІТ, що дозволяє студенту йти в ногу з життям та відповідати сучасним запитам розвитку суспільства: на 1 курсі – «Групова динаміка та телекомунікації»; на 2 курсі – «Ділові комунікації»; на 4 курсі – «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект».

Практикуємо посилене вивчення англійської мови, що забезпечує можливість студентові вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні В2: на 1-2 курсі – 3 пари занять на тиждень; на 3-4-5 курсі – по всім дисциплінам, які викладаються кафедрою, 20% занять проводяться англійською мовою.

Архітектура знань та вмінь студентів кафедри: перспективи, майбутнє

УПРАВЛІНСЬКИЙ БЛОК

Знання, вміння та навички

 • знати положення вітчизняного законодавства з інформаційної безпеки, міжнародних нормативних документів, насамперед стандартів ISО 27000
 • володіти знаннями й навичками щодо розробки нормативних документів, планування, організації та контролю заходів інформаційної безпеки вести комунікацію з фахових питань з керівництвом та підлеглими

ТЕХНІЧНИЙ БЛОК

Знання, вміння та навички

 • знати основи роботи інформаційних систем і мереж
 • володіти базовими навичками прикладного характеру у сфері ІТ
 • мати уявлення про передові технології у сфері ІТ та захисту інформації
 • розуміти принципи і вимоги до налаштування й підтримки роботи засобів захисту інформації, а також уміти виконувати зазначені види робіт

АНАЛІТИЧНІ ЗДІБНОСТІ

Здібності, вміння та навички

 • володіти розвиненими аналітичними здібностями, зокрема бути здатним
 • виявляти й оцінювати ризики, загрози та вразливості інформаційної безпеки як на рівні підприємства, так і держави
 • прогнозувати і здійснювати економічне обґрунтування при виборі відповідних заходів та засобів захисту інформаційних активів підприємства, оцінювати їх результативність

ЗНАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ТЕХНІЧНОГО СПРЯМУВАННЯ

Знання, вміння та навички

 • Володіти технічною англійською мовою, в тому числі фахового спрямування (за спеціалізацією «Управління інформаційною та кібербезпекою»)
 • читати і перекладати англомовні тексти за фахом, володіти професійною термінологією
 • розмовляти з використанням лексики професійного спілкування
 • мати навички ділове листування, написання ессе, тез, доповідей з фахових питань 
 • сприймати на слух англомовний текст за спеціалізацією

У результаті впровадження інноваційної освітньої моделі і старанного навчання випускник кафедри управління інформаційною та кібербезпекою

 • оволодіє необхідними теоретичними знаннями та практичними вміннями й навиками, які цілком відповідають очікуванням потенційних роботодавців і потребам сучасного ринку праці, та
 • гарантовано отримає високооплачуване робоче місце у перспективній та динамічній ІТ-сфері.
Дисципліни кафедри

Грунтовна теоретична підготовка органічно поєднується з практичними заняттями.

Обсяг практичних занять складає не менше 50%.

Викладачі кафедри якісно навчають студентів не тільки теоретично, а й практично з використанням навчально-матеріальної бази, створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних прогресивних програмно-апаратних комплексах і програмного забезпечення.

Науково-педагогічні працівники кафедри управління інформаційною та кібернетичною безпекою з успіхом реалізують на практиці інноваційну освітню модель «12 кроків до якісної освіти», забезпечують здійснення навчально-методичної, науково-дослідної та організаційно-виховної діяльності на високому фаховому рівні.

Завдяки такому підбору фахівців кафедра забезпечує якісне і професійне викладання дисциплін як управлінського, так і технічного блоків.

За останні роки представники викладацького колективу кафедри підготували й захистили дисертаційні роботи.

Завідувач кафедри Легомінова С.В. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю  Економіка та управління підприємствами  на тему: «Управління конкурентними перевагами телекомунікаційних підприємств: теорія і методологія».

Доцент кафедри Рабчун Д.І. захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю Інформаційна безпека держави на тему: «Методи ресурсної оптимізації захисту інформаційних систем організації в умовах динамічного інформаційного протистояння». 

Викладачі кафедри підтримують на високому фаховому рівні свої професійні компетенції та вдосконалюють методику викладання, беручи активну участь у заходах з підвищення кваліфікації як в Україні, так і за кордоном.

Упродовж останнього навчального року доценти кафедри Мужанова Т.М. та Якименко Ю.М. успішно закінчили курси підвищення кваліфікації для науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів в Університеті менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України (УМО НАПНУ) і активно впроваджують отримані знання і навички у навчальний процес.

Також науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у закордонних стажуваннях з метою вивчення кращого зарубіжного досвіду викладацької та науково-дослідної роботи, зокрема завідувач кафедри д.е.н., доцент Легомінова С.В. у 2020 році пройшла міжнародне наукове стажування «Академічна доброчесність: виклики сучасності, Польсько-українська фундація «Інститут Міжнародної Академічної та Наукової Співпраці», Духовна Академія Університету Кардинала Стефана Вишинського, Фундація ADD у Варшаві.

Доцент кафедри к.держ.упр. Мужанова Т.М. пройшла закордонне науково-педагогічне стажування на базі Балтійського науково-дослідного інституту проблем трансформації економічного простору (м. Рига, Латвія) на тему «Інноваційні освітні технології: європейський досвід та його впровадження в підготовку фахівців з економіки та управління» й отримала міжнародний сертифікат.

З метою підвищення кваліфікації викладачі кафедри активно використовують методи самоосвіти, зокрема проходять сертифіковані курси, які сприяють удосконаленню змісту навчальних дисциплін, займаються науковими пошуками за напрямом науково-дослідної роботи кафедри, беруть участь у науково-практичних заходах університету та інших освітніх установ, а також компаній-партнерів кафедри.

Матеріально-технічна база кафедри

В лабораторії кафедри представлений ситуаційний центр, який оснащений сучасним обладнанням, програмним забезпеченням, що дозволяє проводити аналіз, обробку та аудит інформаційної безпеки. Для цього використовуються SIEM-системи, а також встановлені в лабораторії програмні сканери типу Nessus і Kali Linux, призначені для автоматичного пошуку відомих вразливостей у захисті інформаційних систем, цифрової криміналістики та тестування на проникнення. Відпрацьовуються методи управління ризиками на основі методологій та інструментів CRAMM, OCTAVE та RiskWatch, а також розглядаються й аналізуються вимоги актуальних міжнародних стандартів у галузі ризик-менеджменту, наприклад, стандартів серії ISO 31000, стандарту ISO 27005 тощо.

За допомогою панелей візуалізуються змодельовані ситуації інформаційної небезпеки, що надає можливість формувати навички прийняття своєчасних та оптимальних управлінських рішень майбутніми фахівцями. Ретельно створений ситуаційний центр дозволяє наблизити навчання до реального процесу захисту інформації на підприємстві та сформувати у студентів компетенції, які надають можливість гарантованого працевлаштування!

Сфери подальшого працевлаштування студентів кафедри

 1. Телекомунікаційні компанії;
 2. Державні та комерційні ІТ-підприємства і компанії;
 3. Банківські та фінансові установи;
 4. Органи державного управління;
 5. Проектні, конструкторські та науково-дослідницькі заклади.

Сертифікати компаній-партнерів кафедри

Кафедра працює з компаніями: «Міжнародна Кібер Академія», «Агентство активного аудиту», ТОВ «ІТ Спеціаліст», ТОВ «Smart-technologies», які є потенційними роботодавцями для студентів кафедри, з компаніями укладені договори про співпрацю.

На вимогу компаній-партнерів кафедрою проводиться обов’язкова теоретична підготовка, яка відпрацьовується практично з використанням сучасного обладнання, програмного забезпечення в лабораторії кафедри, що дозволяє гарантовано випускати не теоретика, а практика, готового вирішувати складні практичні задачі щодо захисту інформації.

В межах навчального процесу на базі компаній-партнерів ІТ спеціаліст, Агентство активного аудиту, Smart technologies проводяться сертифіковані курси (практики) для студентів кафедри, протягом яких вони аналізують події інформаційної безпеки, отримують практичний досвід роботи із корпоративними системами віртуалізації та досліджують тестові зразки реальних систем з метою пошуку вразливостей. Студенти за умов проходження відповідних випробувань, мають можливість отримання сертифікатів від компаній-партнерів кафедри, які надають право здобути перше високооплачуване робоче місце.

Практична спрямованість та зміст навчання на кафедрі дозволяють кожному нашому студенту отримати, крім необхідних знань, вмінь та навичок, відповідні сертифікати, які, сьогодні є необхідними для гарантованого працевлаштування.

Сучасні підходи до пошуку та відбору кадрів в кожній компанії визначають необхідність володіння кандидатами на працевлаштування певними навичками та інструментами, які використовуються в цій компанії. Отримані, під час навчання, сертифікати є підтвердженням здобуття цих необхідних навичок та вмінь роботи з необхідними стандартами, апаратним і програмним забезпеченням.

ЗАГАЛЬНА КІЛЬКІСТЬ СТУДЕНТІВ, ЯКІ ОТРИМАЛИ СЕРТИФІКАТИ

Наші студенти під час навчання мають можливість отримати міжнародні сертифікати компаній-партнерів кафедри, які гарантують отримання робочого місця з достойною заробітною платою від 15000 до 65000 гривень.

ПРЕСТИЖНІСТЬ ФАХІВЦІВ З ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ

Престижність та актуальність спеціальності Кібербезпека, на відміну від інших спеціальностей, визначають численні дослідження провідних компаній (IBM, McAfee, CIS, etc), які констатують величезну потребу фахівців із захисту інформації на ринку праці у зв’язку з тотальною цифровізацією всіх сфер сучасного життя. Існує реальний розрив між кількістю вакансій фахівців із захисту інформації та кількістю випускників даного напрямку, тому реальне життя підтверджує актуальність спеціалізації «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою».


 

У порівнянні з іншими університетами Державний університет телекомунікацій забезпечує високу якість освіти за помірну ціну.

Вартість навчання

БАКАЛАВР (Денна форма навчання) - 21800 грн. в рік

МАГІСТР (Денна форма навчання) - 27500 грн. в рік
 

УВАГА АБІТУРІЄНТАМ

Якщо Ви прийняли рішення для оволодіння однією з найпрестижніших спеціальностей – Кібербезпека, спецалізаціі Управління інформаційною та кібернетичною безпекою, Вам потрібно:

Умови вступу до Державного університету телекомунікацій спеціальність 125 «Кібербезпека» спеціалізація Управління інформаційною та кібернетичною безпекою

І курс (бакалавр)

Іспити

Бюджет/контракт

1. ЗНО з української мови (української мови і літератури)

2. ЗНО з математики

3. ЗНО з історії України або іноземної мови, або біології, або географії, або фізики, або хімії

Кількість ліцензійних місць

90

Термін навчання

4 роки

 

Для прийому прийому на навчання на 2-3 курс осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста та магістратури

 

БАКАЛАВР

МАГІСТР

Іспити

Для вступу на 2 курс

Для вступу на 3 курс

Для вступу на магістратуру

1. ЗНО з української мови

1. ЗНО зукраїнської мови

1. Єдиний вступний іспит з іноземної мови

2. ЗНО з математики або історії України

2. ЗНО з математики або історії України

2. Іспит із спеціальності

3. Іспит із спеціальності

3. Іспит із спеціальності

Кількість ліцензійних місць

Денна форма навчання

Денна форма навчання

29

67

45

Термін навчання

3 роки

2 роки

1,5 роки

Для вступу на 2-й або 3-й курс (бакалавр) необхідно подати заяву на вступ до університету за відповідною спеціальністю. До заяви додаються:

 1. Копія паспорту.
 2. Копія ідентифікаційного коду.
 3. Оригінал (копія) диплому молодшого спеціаліста та додатку до нього.
 4. Копія приписного свідоцтва (військового квитка).
 5. 4 фотокартки 3х4 см.
 6. Копії пільгових документів.

Для вступу на 3-й курс (денне навчання) приймаються абітурієнти після коледжу - по спорідненим напрямкам.

Для вступу на магістратуру необхідно подати заяву на вступ до університету за відповідною спеціальністю. До заяви додаються:

 1. Копія паспорту.
 2. Копія ідентифікаційного коду.
 3. Оригінал (копія) диплому бакалавра/спеціаліста/магістра та додатка до нього.
 4. Копія сертифіката ЗНО з іноземної мови.
 5. Копія приписного свідоцтва (військового квитка).
 6. 4 фотокартки 3х4 см.
 7. Копії пільгових документів.
   

Жоден процес сьогодення не відбувається без управління та підготовленого управлінця

 

Адреса приймальної комісії: 03110 м. Київ, вул. Солом’янська, 7

Завідувач кафедри д.е.н., доцент Легомінова Світлана Володимирівна

(044)2492522

Приймальна комісія: (044) 2488593, 2492591

Адреса сайту: www.dut.edu.ua

Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись
Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, м. Київ,
вул. Солом'янська, 7, каб. 327
Тел. (044)249-25-22

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 58 812