Державний Університет Телекомунікацій

Робота із студентами - Кафедра Управління інформаційної та кібернетичної безпекою

НАУКОВА РОБОТА СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ

Наукова робота зі студентами є важливою складовою як навчально-наукової діяльності кафедри, так і системи професійної підготовки майбутніх фахівців з управління інформаційною безпекою. Організація студентської наукової діяльності спрямована на формування і реалізацію творчих  здібностей майбутніх фахівців, розвиток наукового світогляду та опанування дослідниками-початківцями методології наукового пошуку та науково-дослідницькими навичками. Наукова робота є ефективним засобом виявлення талановитої студентської молоді, а в перспективі - формування власних науково-педагогічних кадрів кафедри, адже для того, щоб виховати науковця бажано залучати його до науково-дослідницької діяльності ще зі студентської лави. 

РОБОТА КУРАТОРІВ

  • УБД-11 – Рабчун Дмитро Ігорович
  • УБД-21 – Мужанова Тетяна Михайлівна
  • УБД-31 – Якименко Юрий Михайлович
  • УБД-41 – Мордас Ірина Василівна
  • УБДМП-51 – Щебланін Юрий Миколайович

Наукова робота студентів кафедри здійснюється за такими напрямами: робота студентських наукових гуртків, участь студентів у наукових заходах та заходах партнерів кафедри.

План наукової роботи студентів кафедри на 2014-2015 н.р.

Студентські наукові гуртки

Початковою формою наукових досліджень за участю студентів кафедри є гуртки, метою яких є ознайомлення із проблематикою галузі «Управління інформаційною безпекою», глибше вивчення окремих питань, формування у студентів основних умінь, необхідних для подальшої самостійної роботи, оволодіння прийомами та навичками ведення наукової дискусії.

Студентський науковий гурток «Управління інформаційною безпекою» (керівник - доцент кафедри, кандидат наук з державного управління Мужанова Тетяна Михайлівна).

Участь студентів у наукових заходах

Студенти кафедри управління інформаційною безпекою активно залучаються до виконання науково-дослідних робіт кафедри, беруть участь в конференціях, семінарах, конкурсах та олімпіадах, як у межах університету, так і в інших вищих навчальних закладах, науково-дослідних установах. Майбутні фахівці з управління інформаційною безпекою не тільки спілкуються з науковцями, знайомляться із актуальними здобутками сучасної науки, але й представляють свої напрацювання і результати науково-дослідної роботи.

Студенти групи УБДМ-51 підготували та подали тези доповідей на VІІ науково-практичний семінар «Актуальні питання управління проектами інформатизації в сфері безпеки і оборони»,  який відбувся 4-5 листопада 2014 року в Центрі воєнно-стратегічних досліджень Національного університету оборони України

Опубліковано збірник тез VІІ науково-практичного семінару “Актуальні питання управління проектами інформатизації в сфері безпеки і оборони " (4 листопада 2014 року)

Продовжується прийом тез доповідей на конференцію  "Актуальні проблеми забезпечення інформаційної безпеки держави"

Опубліковано збірник тез науково-технічної конференції “Актуальні проблеми забезпечення інформаційної безпеки держави.

Підведені підсумки 1 туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

Студент групи УБДМ-51 Дмитро Рабчун (керівник: д.т.н., с.н.с. Шевченко В.Л.) зайняв

третє місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за напрямом «Інформаційна безпека»

Для переможців 2-го туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робот з природничих, технічних і гуманітарних наук за напрямом «Інформаційна безпека» була організована екскурсія в старовинний замок в м.Збараж (Тернопільска область).

19.05.2015 відбулося пленарне засідання Студентської науково-технічної конференції молодих вчених з нагоди Дня науки «Світ телекомунікації та інформатизації за участю колективу кафедри

05.06.2015 на кафедрі управління інформаційною безпекою підведені підсумки участі студентів у виконанні НДР «Манжета» за перше півріччя 2015 року

 

Участь студентів у заходах партнерів кафедри

З метою забезпечення практичної спрямованості студентської наукової роботи кафедра управління інформаційною безпекою підтримує тісні зв'язки багатьма провідними компаніями у сфері телекомунікацій та інформаційної безпеки. У рамках цієї співпраці для студентів кафедри проводяться лекції, семінари, тренінги та інші заходи за участю провідних фахівців-практиків партнерських організацій, на яких студенти мають можливість розглянути актуальні проблеми практичної діяльності у сфері ІТ та інформаційної безпеки, ознайомитися зі специфікою діяльності компаній та  з'ясувати перспективні напрями науково-дослідної роботи у відповідності до сучасних вимог галузі.

4 грудня 2014 року викладачі та студенти кафедри взяли участь у дні відкритих дверей компанії Hewlett-Packard

3 квітня 2015 року відбулось практичне заняття у навчальній групі УБД-31 на тему перспектив сертифікації та працевлаштування в галузі ERP систем SAP за участю комерційного директора компанії Софт-Рейтинг, к.е.н. Беляченко О.

03-04 квітня 2015 року представники компанії High Tech Bureau (Київ) провели семінар на тему «Інформаційна безпека в банківському секторі»

14 травня 2015 року для студентів Навчально-наукового інституту Захисту інформації відбулася лекція Майкла Гедекера (Michael Goedeker – CEO, AUXILIUM Cyber Security GmbH) на тему AUXILIUM Cyber Security

14-15.05.2015 представники компанії Searchinform (Мінськ, Білорусь) провели заняття зі студентами випускних курсів на теми «Практика застосування DLP-систем» і «Контур інформаційної безпеки SearchInform».

28 травня 2015 представники компанії XSystems Р.Міхальов та Д.Трембач провели лекцію, присвячену сучасним проблемам інформаційної безпеки

РОБОТА КУРАТОРІВ

БСД-41 – Якименко Юрий Михайлович  

СЗД-41 – Мордас Ірина Василівна

УБД-41 – Мужанова Тетяна Михайлівна  

УБДС-51 – Курченко Олег Анастасійович

УБДМ-51 – Щебланін Юрий Миколайович 

З метою посилення виховної складової навчального процесу і створення умов для соціального розвитку студентів викладачі кафедрі управління інформаційною безпекою виконують функції кураторів навчальних груп. Діяльність кураторів  орієнтована на допомогу в самоорганізації студентів, підтримку сприятливої психологічної атмосфери в студентській групі, своєчасне отримання студентами необхідної інформації щодо навчальних і позанавчальних заходів університету і кафедри, здійснення контролю за успішністю навчання та систематичністю відвідування занять студентами.

Куратори кафедри Управління інформаційною безпекою в роботі

 

СТУДЕНТСЬКІ ІНІЦІАТИВИ  

Студенти кафедри управління інформаційною безпекою беруть активну участь у житті університету, навчально-наукового інститут захисту інформації та кафедри, зокрема обговоренні актуальних проблем молоді, поглибленні міжнародної студентської співпраці, формуванні позитивного іміджу університету в молодіжному середовищі.

27 листопада 2014 року студенти кафедри взяли участь у дискусії на тему «Анонімність в Інтернеті», організованій студентською радою ННІЗІ

20 травня 2015 року за участю студентів кафедри відновлено QR-код на даху Державного університету телекомунікацій: тепер нас видно з космосу!

15 травня 2015 року в рамках дня Туркменістану у групі УБД-31 були заслухані доповіді магістрів-випускників з дружньої держави

22 травня 2015 року в групі УБД-31 відбулося продовження дня Туркменістану

24.11.2015 Засідання наукового гуртка «Теорія ризиків у застосування до банківської сфери»

Презентація кафедри

Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, м. Київ,
вул. Солом'янська, 7, каб. 327
Тел. (044)249-25-22

Переглядів: 7 153
^