Кафедра Інформаційної та кібернетичної безпеки

Методичні рекомендаціі
Академічний центр IBM
Відгуки випускників

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "125 Кібербезпека" кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

У цілісній системі наукової роботи Навчально-наукового інституту захисту інформації ДУТ наукова і науково-технічна діяльність кафедри спрямована на:

• формування раціонального навчального процесу студентів в галузі знань 125 – «Кібербезпека» та його практичну реалізацію;
  • розробку і впровадження сучасного науково-методичного та інформаційного забезпечення у навчальний процес кафедри;
  • проведення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт пов’язаних зі створенням та реалізацією політик безпеки у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, дослідженням проблем розвитку та вдосконаленням технологій криптозахисту інформації, дослідженням методів і засобів підвищення живучості ІКС в умовах впливу кібернетичних атак тощо.

Кафедра веде підготовку здобувачів за освітньо-науковою програмою «Кібербезпека» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 125 Кібербезпека освітньої кваліфікації доктор філософії кібербезпеки.

Метою освітньо-наукової програми є здобуття теоретичних знань, умінь, навичок та інших компетентностей із захисту інформації та організації інформаційної безпеки на об’єктах інформаційної діяльності, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем у галузі професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, а також проведення власного наукового дослідження, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.

По завершенню навчання випускнику присвоюється кваліфікація:  Доктор філософії  кібербезпеки.

Аспіранти 1- 4 року навчання

3 рік навчання

Молявчик  Владислав  Михайлович

Гайдур Г.І., д.т.н., проф.

Метод виявлення шкідливої активності в мережах IoT на основі кластерного аналізу

Поночовний

Петро Михайлович

Савченко В.А. д.т.н., проф.

Методика упередження низькошвидкісних HTTP DDOS атак на основі прогнозування активності користувачів

2 рік навчання

Гамза Дмитро Євгенійович

Гайдур Г.І., д.т.н., проф.

Метод виявлення шкідливої активності в інформаційній системи організації на основі гібридної класифікації вторгнень

Ганусяк Степан Ігорович

Кожухівський А.Д., д.т.н., проф.

Методи виявлення ботнетів в інформаційній системі організації на основі регресійного аналізу

Смолєв Євген Сергійович

Гахов С.О., к.військ.н., доцент

Метод виявлення вторгнень в інформаційну систему організації шляхом аналізу трафіку з використанням штучного інтелекту

Хавер Анюта Вячеславівна

К

Савченко В.А., д.т.н., проф.

Метод захисту об’єкта критичної інфраструктури держави від соціального роянського програмного забезпечення

1 рік навчання

Веселков Нікіта Леонідович

Марченко В.В. д.ф.

Метод оптимізації процесів розслідування кіберінцидентів в розгалужених SOC командах

Ганченко Марія Іванівна

Гахов С.О., к.військ.н., доцент

Метод виявлення активності шкідливого програмного забезпечення в енергозалежній памяті активів інформаційної системи організації на основі градієнтного бустінгу

Сич Микола Валентинович

Гайдур Г.І., д.т.н., проф.

Метод виявлення шкідливих процесів в DNS-трафіку корпоративної мережі на основі класифікації

Кузьменко Андрій Олександрович

Гахов С.О., к.військ.н., доцент

Кузьменко Метод виявлення процесів функціонування ботнету в корпоративному трафіку на основі градієнтного бустінгу

Коровайченко Юрій Юрійович

К

Кожухівський А.Д., д.т.н., проф.

Метод виявлення шкідливих процесів у мережевому трафіку організації на основі лісу дерев рішень

Дорохін Орест Олександрович

Борсуковський Ю.В., к.т.н.

Метод виявлення атак корпоративних веб-додатків на основі градієнтного бустингу

Степанченко Богдан Сергійович

К

Савченко В.А., д.т.н., проф.

Методика прогнозування часу початку DDoS атаки на основі стохастичних дифе  ренційних рівнянь

Коліда Володимир Петрович

Марченко В.В. д.ф.

Метод  виявлення активності шкідливого програмного забезпечення в корпоративній мережі на основі методів машинного навчання в реальному часі

З метою покращення освітньої та наукової складової кафедра приймала участь в «Магістерської програми нового покоління експертів в інформаційній безпеці», яка в рамках угоди 2013-5084/001-001 про співробітництво між Україною та Євросоюзом за підтримки Європейської комісії: агентства з освіти, культури та аудіовізуальних засобів (Tempus IV) у 2013–2017., яка спрямована на кібербезпеку і конфеденційність в електронно-орієнтованому світі.

Під керівництвом асистента кафедри Марченка Віталія Вікторовича діє студентський науковий гурток «Основи кібернетичної та інформаційної безпеки».

Студентським науковим гуртком «Основи безпечного програмування» керує старший викладач  кафедри Дмітрієв Вячеслав Євгенович.

Інтернет конференція «Актуальні проблеми інформаційної та кібербезпеки»

Повну версію доповіді дивитися тут

Наукові конференції Навчально-наукового інституту захисту інформації на базі кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки

Анкета вступника