Укр.   Рус.   Eng.

Соціальна, виховна та культурно-освітня робота - Відділ з питань соціальних та навчальних проблем студентства

  •  2013/2014 навчальний рік

 Виховний процес у Державному університеті телекомунікацій, будучи невід’ємною частиною професійного та особистісного становлення майбутніх спеціалістів, проводиться з метою формування у студентів активної громадянської позиції, лідерських навичок, збереження та примноження моральних, культурних, наукових цінностей, традицій університету.

Для студентів університету відділ з питань соціальних та навчальних проблем студентів, співпрацюючи разом із  Студентською радою, Центром культури та мистецтв, кафедрами ВНЗ та кураторами груп організували низку заходів: науково-практичні конференції, молодіжні акції та проекти, «круглі столи», конкурси різних творчих жанрів (пісенні, танцювальні, і т.д.), спортивні змагання, благодійні акції, акції в дитячих будинках, зустрічі з видатними діячами галузі.

Із метою посилення впливу викладацького складу на особистісне становлення майбутніх фахівців, забезпечення ефективної адаптації студентів до умов університету назначені куратори академічних груп, які тісно співпрацюють зі студентськими кураторами 1-х курсів та старостами груп/курсів. Організовується взаємодія з кураторами академічних груп, вивчаються проблеми студентів для оперативного реагування і вирішення цих проблем.  Праця кураторів – складова частина виховного процесу університету, спрямована на формування студентських колективів, інтеграцію їх у різні сфери діяльності, на створення умов для самореалізації та максимального розкриття потенційних творчих здібностей.

Плекати університетські цінності, патріотизм та повагу до свого навчального закладу на багатьох університетських заходах (інавгураційне відкриття нового навчального року, посвята в першокурсники,  до 200-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка концерт мистецьких колективів університету та тематична вистава, урочисте відзначення Дня університету та ін.).

Студентське самоврядування здійснювало роботу в аспекті соціалізації молоді, формування в неї рис громадської свідомості, гуманізму, навичок демократичного спілкування, яке сприяє формуванню активної життєвої позиції молодого покоління. Органи студентського самоврядування спрямовували діяльність на покращення якості освіти, популяризацію знань і формування традицій та взаємодії й взаєморозуміння між студентами й адміністрацією університету.

Відповідно до плану роботи студентської ради, відділу  та окреслених напрямів діяльності за звітній період проведено низку зустрічей, «круглих столів», конференцій. Так, постійно проводяться проекти соціального спрямування.

Один із перспективних напрямів формування у студентів громадянської позиції – волонтерська діяльність. Цього року студенти та адміністрація нашого університету провели соціальний проект «Допоможи дитині», в рамках якого вітали з Днем Святого Миколая дітей та молодь з функціональними обмеженнями, які перебувають в центрі соціально-психологічної реабілітації. Окрім подарунків та ласощів, наші студенти підготували тематичну новорічну виставу та провели цікаві конкурси.

Соціальний проект «Даруймо дітям посмішки» присвячений Міжнародному дню захисту дітей провели студенти у парку Урицького, що знаходиться поблизу нашого ВНЗ. Студенти разом із дітками малювали, провели цікаві конкурси та найактивнішим вручили подарунки.

В день  здорового харчування (16 жовтня) провели соціальний проект «Ми за здорове харчування», взяти участь у якому міг кожен бажаючий. Студенти задавали питання про корисну їжу, правильне харчування і, якщо правильно відповідали, - частували фруктами.

Кожного місяця проводиться соціально-психологічна гра «Мафія».

Протягом року організовано та проведено низку студентських наукових конференцій та тренінгів: тренінг для студентів з Інформаційної безпеки Checkpoint, студентська наукова конференція «Інновації у телекомунікаціях та інформаційних технологіях» (Wintrade), студентський науковий семінар «Менеджер – професія сьогодення», круглий стіл «Infosafe IT» від ТОВ Infosafe IT та ін. У цих заходах беруть участь провідні телекомунікаційні компанії та діячі галузі. Проведено круглий стіл з нагоди 53-ої річниці першого польоту в космос.

Студенти Державного університету телекомунікацій беруть участь у конференціях міжнародного значення. У період з 16 по 18 травня  відбулась ІІІ Міжнародна науково-практична студентська конференція «Громадський сектор та студентське самоврядування як складова розвитку українського суспільства», де розглядали надзичайно актуальні теми студентського самоврядування та його ролі у розвитку держави. У результаті надруковано збірник, де публікуються наші студенти.

Активну участь беруть студенти в проведенні осінніх та весняних місячників та суботників з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану Ландшафтного парку Солом’янського району міста Києва.

Для формування яскравої, високообдарованої особистості студента в університеті створено творче середовище. Успіху у цій справі сприяють культурно-масові заходи, які проводять у Центрі культури та мистецтв, спрямовані на відродження , збереження та презентацію кращих мистецьких традицій університету, розвиток усіх напрямків сучасного українського та зарубіжного мистецтва, опанування здобутків класичного та сучасного мистецтва.

Організовано концертні програми для урочистого проведення свят і ювілейних дат в житті України: день Знань, професійний день зв’язківця, новорічні та різдвяні свята,  день захисника Вітчизни, Міжнародний жіночий день 8-го Березня, 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, 70-річчя перемоги у Великій Вітчизняній Війні, день випуску студентів.

Для тих, хто хоче займатися спортом, приділяє увагу здоровому способу життя, в університеті працюють спортивні клуби. Студенти залюбки грають у футбол, волейбол, баскетбол,  настільний теніс та ін.

Отже, в університеті, завдяки об’єднанню спільних зусиль викладачів та студентів, створено такий морально-психологічний клімат, щоб кожен студент із першого дня почував себе захищеним, мав можливість отримувати знання, розвивати свої здібності, духовність, жити спільними інтересами, підтримувати один одного.


Фотографії

Відділ з питань соціальних та навчальних проблем студентства

Контактна інформація

Адреса: вул. Солом`янська 7,
каб. 311, 312

E-mail: i.pokhabova@lsd.kiev.ua

Тел: (044)249-29-12, 0930581622

Переглядів: 4 019
^