Балдич Наталія Іванівна

Балдич Наталія Іванівна – кандидат наук з державного управління, доцент.

Посада: доцент кафедри публічного управління та адміністрування Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій.

Закінчила Кримський державний аграрний університет (1999 р.), спеціальність – облік та аудит, а також магістратуру Української академії державного управління при Президентові України (2002 р.), спеціальність – державне управління (диплом з відзнакою). У 2002 – 2005 рр. навчалася в аспірантурі Національної академії державного управління при Президентові України. У 2005 р. захистила кандидатську дисертацію «Державна політика фінансового вирівнювання місцевих бюджетів». Атестат доцента кафедри економічної теорії та історії економіки отримала в 2011 р.

У 1997-2000 рр. та в 2002 р. працювала в Головному управлінні Національного банку України в Автономній Республіці Крим. Обіймала посади економіста І категорії, провідного економіста, завідувача аналітичного сектора. Починаючи з 2002 р., займалася науковою діяльністю з проблем місцевих фінансів у Національній академії державного управління при Президентові України, де згодом (у 2006 р.) розпочала викладацьку діяльність на посаді доцента кафедри економічної політики та врядування. З вересня по грудень 2021 р. – доцент кафедри публічної політики Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Має 15-річний досвід викладацької діяльності в системі підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Викладає курси: «Основи публічних фінансів», «Аналіз проектів і програм в управління», «Сучасна економічна політика України та проблеми реформування» та ін.

Наукові інтереси: моніторинг та оцінювання, публічні фінанси, міжбюджетні відносини, місцевий економічний розвиток, розвиток підприємництва. Є автором/співавтором понад 100 наукових праць, у т.ч. 3 монографій і 6 навчальних посібників, у т.ч. 1 з грифом МОН України, понад 30 статей у наукових журналах, 15 навчально-методичних праць та ін.

Підготувала 3 кандидатів наук з державного управління та 1 доктора філософії. Підвищувала фаховий і професійний рівень у зарубіжних вищих навчальних закладах (Berlin School of Economics and Law, Німеччина), науково-дослідних установах (Johns Hopkins Center for Civil Society Studies, США; Conference Board of Canada, Канада). Має значний досвід роботи із органами державної влади України. Наразі є головою Експертно-консультативної ради з питань погодження програм підвищення кваліфікації державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад при Національному агентстві України з питань державної служби.