Державний Університет Телекомунікацій

Запрошуємо до навчання - Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій

Якщо Вас зацікавив наш університет та Ви хотіли б навчатись у нас - ми пропонуємо Вам заповнити анкету на вступ, після отримання якої ми зможемо надати Вам необхідну інформацію та рекомендації щодо вступу до ВНЗ у цьому році під час вступної кампанії.

 

Професія сьогодення та завтрашнього дня: ІННОВАЦІЙНІ РАДІОТЕХНОЛОГІЇ НАДАННЯ МОБІЛЬНИХ МУЛЬТИМЕДІЙНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОСЛУГ

Шановні абітурієнти кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій пропонує Вам обрати наступні спеціалізації спеціальності 172 Телекомунікації та радіотехніка:

 • “Мобільні та відеоінформаційні технології” на освітньому рівні бакалавр;
 • “Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення” на освітньому рівні магістр.

Перелік конкурсних предметів для вступу до університету:

 • Українська мова та література;
 • Математика;
 • Фізика або Іноземна мова.

В сучасному світі мобільні телекомунікації розвиваються настільки інтенсивно, що зміни в них відбуваються дуже стрімко. Людство переходить на новий мобільний рівень спілкування і передачі інформації, а це означає, що попереду у безпроводових і IT-технологій безліч змін.

Затребуваність таких інноваційних радіотехнологій і рішень в сучасному суспільстві та їх активний розвиток породжують попит на кваліфікованих фахівців. ІКT-сфера, приміром, дуже приваблива для інвесторів, тому в ній активно розвивається бізнес та з'являються нові компанії. А це означає, що робочих місць стає все більше. Статистика показує, що популярністю серед роботодавців користується чи не кожна професія в області бездротових технологій надання мобільних мультимедійних сервісів, але є й такі, які мають очевидну перевагу. Потрібні висококваліфіковані фахівці в компаніях стільникового зв'язку, телебачення, інтернету, в службах технічної підтримки, в довідкових службах. Завдяки стрімкому розвитку інтернету дуже актуальними є інженерно-технічні працівники, діяльність яких пов'язана з ним. Деяким організаціям не обійтися і без інженерів та техніків мобільних телекомунікацій. Більш детально про професії в даній галузі можна ознайомитися зі статті, яка розміщена на сайті університету під назвою: Які професії з новітніх технологій мобільних мультимедійних сервісів потрібні ринку праці?

Test Automation Engineer

Інженер автоматизації тестувань

Участь у визначенні тестових специфікацій LTE обладнання;

Участь у тестовому виконанні та звітуванні про помилки виявлені під час тестування;

Участь у аналізі та діагностиці регулярних системних регресійних тестів;

Участь у аналізі, пошуку і усуненні несправностей складного програмного забезпечення / систем керування;

Розробка та створення нових сценаріїв автоматизації тестувань;

Прийняття участі у вдосконаленні стратегії автоматизації тестування та внутрішніх засобів автоматизації.

 

System Integration Engineer

Інженер з системної інтеграції

Інтеграція LTE рішень на різних платформах;

Участь у інтеграції коду та перегляду коду інтеграції LTE рішень;

Співпраця з командами розробки та тестування, щоб стежити за вирішенням помилок;

Участь у виборі специфікацій та критеріїв приймання інтеграції LTE рішень;

Аналізувати та вирішувати будь-які можливі проблеми в рамках комплексного рішення впровадження LTE.

 

Radio Network Optimization Engineer

Інженер з оптимізації радіо мереж

Покращення продуктивності мережі шляхом зміни параметрів мережі (частоти, коди скремблювання, списки сусідніх стільників, коди зон покриття, нахили антен, азимути, потужність);

Визначення не працюючих стільників;

Визначення стільників де попит клієнтів є поганим;

Визначення стільників де якість обслуговування клієнтів є незадовільною;

Брати участь у номінальному плануванні мережі, визначенні пріоритетів при плануванні мережі, визначенні прибутковості мережі;

Виконання управління ємністю мережі;

Впровадження та оцінка нових функцій радіо в мережі;

Вивчення заявок VIP-клієнтів по скаргами;

Аналіз тест-драйвів радіо обладнання.

 

Якість підготовки професійних кадрів в області безпроводових телекомунікацій багато в чому визначає майбутнє технологій. А це говорить про велику значущість освіти в цьому напрямку. Фахівців у сфері безпроводових технологій випускають як університети, так і коледжі. Вони пропонують безліч напрямів підготовки, спеціальностей і профілів.

У Державному університеті телекомунікацій на кафедрі МВТ здійснюється підготовка фахівців за найкращою спеціальністю «Апаратура радіозв'язку, радіомовлення і телебачення». Ця спеціальність охоплює новітні технології надання мобільних мультимедіа-послуг на безпроводові термінали (планшети, смартфони, iPhone та інші інтелектуальні комп'ютерні пристрої нового покоління). Первинні посади випускника цієї спеціальності - інженер засобів радіо і телебачення, інженер з впровадження та експлуатації новітніх мобільних і безпроводових мереж, технічний фахівець з відео та аудіо монтажу, інженер з технічної підтримки обладнання мобільних і безпроводових мереж.

Кафедра МВТ здійснює підготовку фахівців з радіотехнологій надання мобільних медіа-послуг для операторів стільникового зв’язку «МТС Україна», «Київстар Дж.Ес.Ем.», «Астеліт», провайдерів Інтернет послуг, Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, відділів радіомоніторингу операторів бездротового зв’язку, ТОВ «Саттелеком». Вона є випускаючою кафедрою підготовки бакалаврів за напрямом "Радіотехніка" і освітньо-кваліфікаційного рівня «Спеціаліст» та «Магістр» спеціальності «Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення».

Інноваційні технології в навчальному процесі на кафедрі МВТ. З метою якісного поліпшення рівня підготовки та підвищення кваліфікації фахівців для сфери інформаційно-комунікаційних технологій за напрямом «Радіотехніка» створений «Центр високих інфокомунікаційних технологій», який являється найсучаснішим в нашій країні. Його створено за сприяння провідних вітчизняних та зарубіжних компаній – ZTE, Ericsson, «Київстар Дж. Ес.Ем.», МТС Україна, «Квант-Ефір» та ін. 27 листопаду 2007 року він був урочисто відкритий Генеральним секретарем Міжнародного союзу електрозв’язку ITU доктором Хамадуном Туре. Його основу складають мобільні комплекси 2 та 3 покоління, апаратно-програмні комплекси по обробці, формуванні та передачі сигналів цифрового телебачення. В найближчий час планується розгорнути фрагмент мережі кабельного телебачення компанії ВОЛЯ.

Під час навчання відповідно до навчальних програм передбачається для студентів:

 • проведення практичних занять і практик на провідних підприємствах і установах галузі та операторів мобільного радіозв’язку: телеканал Інтер; ДП «Укрчастотнагляд»; ТОВ «Саттелеком»; Київстар Дж.Ес.Ем.;
 • проходження спеціалізованих курсів і тренінгів у навчальних Центрах компаній Ericsson, Alcatel-Lucent і ZTE за кордоном.
 • складання іспитів для отримання сертифікатів по обладнанню компаній Cisco, Саттелеком, Ваtson Telecom, компанії ВОЛЯ.

Випускник напряму буде знати і уміти професійно працювати з такими радіотехнологіями надання мобільних медіа-послуг:

 • радіосистеми високошвидкісного мобільного доступу до Інтернету за допомогою планшетів, смартфонів, iPhone та інших інтелектуальних комп’ютерних пристроїв нового покоління;
 • інтерактивне телебачення; системи віддаленого відеоспостереження через Інтернет в реальному часі;
 • системи надання телевізійного каналу по запиту через Інтернет і мультимедійного мовлення (MBMS);
 • системи 3D та об’ємного зображення;
 • мобільне телебачення і відео;
 • Інтернет-телебачення і відео по протоколу ІР;
 • ІР-телебачення (ІРТV) і потокове відео HD TV, які реалізують різні підходи до візуалізації зображень мультимедійного потоку;
 • хмарні технології і послуги на основі мобільних мереж 4-го і 5-го поколінь LTE.

Починати робити внесок у розвиток безпроводових технологій студент університету може ще під час навчання: тут існує безліч напрямків для наукової діяльності. Наприклад, студенти університету в науковому студентському кружку на базі власного Центру високих інфокомунікаційних технологій на кафедрі МВТ вивчають:

 • нові горизонти мобільного зв’язку та інновації абонентських LTE-пристроїв;
 • термінальне обладнання для мереж LTE та LTE-Advanced; малі соти для мереж LTE; шляхи збільшення пропускної здатності мобільних мереж нового покоління; можливості мереж LTE для M2M (machine-to-machine) та D2D (device-to-device)- рішень;
 • системи і апаратно-програмні засоби прийому та обробки радіосигналів;
 • передавальні комплекси систем безпроводового радіозв’язку і телерадіомовлення;
 • цифрові телевізійні технології і відеоінформатика;
 • якість і управління послугами мобільного зв'язку мереж нового покоління.

Всі ці напрямки багато в чому визначають, чи буде сучасне суспільство розвиватися далі, чи з'являться у нього нові засоби зв'язку, і чи стануть вони доступними для більшої, ніж зараз, кількості людей. Тому студенти, які займаються наукою в області безпроводових технологій, як і самоосвіта в цій сфері, особливо цінні в наші дні.

Професія «технічний фахівець з відео та аудіо монтажу» сьогодні має безліч переваг. Найбільш очевидні з них - затребуваність серед роботодавців, великі перспективи для розвитку, цікава творча діяльність. Однак не кожен задумається про ще один плюс цієї професії. Для таких фахівців існує відразу кілька форм роботи. Популярна серед них - фрілансер. В даному випадку технічний фахівець з відео та аудіо монтажу виконує конкретний проект для фірми. Варто відзначити, що така форма співпраці дуже зручна для багатьох компаній: замість того, щоб звертатися в спеціалізовані студії і платити значну суму, вони роблять замовлення у фрілансера за більш доступною ціною.

Область безпроводових технологій - це середовище, в якому зміни відбуваються зі стрімкою швидкістю. Змінюються апаратурні рішення, з'являється нове програмне забезпечення і фахівцям за новітніми технологіями надання мобільних мультимедіа-послуг на безпроводові термінали необхідно постійно адаптуватися до нових умов роботи. Але як виглядатиме ситуація у цій сфері через кілька років, чи залишиться вона настільки ж затребуваною?

Життя сучасної людини так тісно пов'язана з безпроводовими та інформаційними технологіями, що майбутнє здається неможливим без їхнього існування. Тим не менш, футурологи відзначають, що деякі професії в ІКТ-сфері втратять свою актуальність, але разом з цим з'являться і нові професії. Експерти виділили напрямки в ІКТ-сфері, в яких з'являться нові фахівці. Серед них:

 • доповнена та віртуальна реальність;
 • хмарні технології;
 • IT в освіті;
 • «розумні» міста;
 • «інтернет речей».

І як ми бачимо, в майбутньому безпроводові технології стануть тісно переплітатися з багатьма іншими видами діяльності. І ВИ станете свідками сполучення реального та віртуального світів, появи додаткової реальності і розумних інтерактивних середовищ.

Враховуючи дані тенденції фахівці кафедри корінним чином скорегували навчальні плани та суттєво змінили практичну складову в підготовці сучасних фахівців інноваційних радіо технологій надання мобільних мультимедійних та інформаційних послуг.

Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 136
тел. (044) 249-25-04

Отримати консультацію

у завідувача кафедри
Надіслати запит

Презентація кафедри

Завантажити буклет
Переглядів: 4 528
^