Кафедра МВТ вітає з запуском і розгортанням українського супутника «Січ-2-30»

12:50, 14-01-2022

Викладачі та студенти кафедри МВТ затамувавши подих слідкували за запуском супутника «Січ-2-30», адже це не лише непересічна подія, а й можливість удосконалити зміст дисциплін кафедри присвяченим супутниковим технологіям, користуючись інформацією, що буде надходити від українського супутника.

Супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2-30» розробило та виготовило ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля» разом з іншими українськими підприємствами. Це повністю вітчизняна розробка.

Нинішній успішний запуск став першим за останні десять років виведенням у космос українського супутника. Тож з особливою гордістю варто відзначити та подякувати українським конструкторам, інженерам, ІТ-фахівцям та випробувачам, які вкотре підтвердили свій високий рівень. Вони довели спроможність створювати нові зразки сучасної космічної техніки та утверджувати Україну як потужну космічну державу.

З упевненістю можна сказати, що сьогодні ми маємо ще один успішний приклад плідної співпраці українських і американських компаній у сфері мирного освоєння космосу.

13 січня, о 17:25 за київським часом, з бази Космічних сил США на мисі Канаверал стартувала ракета з держаним українським супутником Січ-2-30.

Запуск відбувся з майданчика SLC-40. У цей час у штаті Флорида був пізній сонячний ранок.

Дебют програми SpaceX з пакетних запусків малих супутників відбувся майже рівно рік тому: 24 січня 2021 року в місії Transporter-1 ракета винесла на орбіту 143 апарати. Transporter-2 із 88 супутниками запустили 30 червня. Цьогорічна місія Transporter-3 – 105 апаратів.

ДОВІДКА. Січ-2-30 призначений для отримання цифрових фото поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазоні: 0,51-0,59 мкм (зелений), 0,61-0,68 (червоний), 0,80-0,89 (ближній ІЧ) та 0,51-0,90 (панхром). Також його використають для моніторингу іоносфери. Загальна маса – близько 210 кг, з них 40 кг корисного навантаження. Роздільна здатність ~6,1 м при ширині смуги знімання ~ 36,5 км. Накопичувач для даних – 10 Гб, канал передачі – 30,72 Мбіт/с. Розрахований на 3 роки служби на ССО заввишки 525 км з нахилом 98,1°. Офіційні витрати – близько $2 млн.