Підвищення ефективності функціонування систем і комплексів терагерцового діапазону

14:46, 15-03-2017

Основними вимогами, що пред'являються до мобільних систем радіозв'язку нового покоління,  є висока швидкість і надійність передачі даних великій кількості користувачів в складних умовах поширення сигналів.

Для практичної реалізації цих вимог розробники здебільшого приділяють велику увагу найбільш перспективним шляхам побудови мереж мобільного зв'язку четвертого і п'ятого поколінь (4Gі 5G) ­ використанню телекомунікаційних систем цифрового радіозв'язку терагерцового діапазону та  переходу на  малі стільники (мікростільники, пікосоти і фемтосоти), які являють собою базові станції з обмеженим діапазоном дії і встановлюються для розширення зони покриття базових станцій макрорівня.

На сьогоднішній день дослідження для таких мобільних систем сфокусовано на збільшенні пропускної здатності каналу зв'язку при використанні надширокосмугових сигналів, що займають весь терагерцовий діапазон. Однак, варто зазначити, що в багатьох перспективних додатках для мереж 5-го покоління дальність зв'язку грає більш значиму роль, ніж швидкість передачі даних.

Враховуючи дані тенденції, група науковців кафедри мобільних та відеоінформаційних технологій під керівництвом завідувача кафедри  д.т.т. Сайка В.Г. розробила спосіб підвищення ефективності використання вікон прозорості в терагерцовому діапазоні.

Технічний результат від використання даного способу це є підвищення ефективності використання вікон прозорості  в терагерцовому діапазоні багаточастотної системи радіозв'язку при забезпеченні необхідної якості приймання.

Додатково він дозволяє визначити оптимальні параметри сигналів для забезпечення раціонального вибору між пропускною здатності, відношення сигнал/шум, полосою пропускання і дальності зв’язку для вікон прозорості в терагерцовому діапазоні при забезпеченні необхідної якості приймання інформації.

Завідувач кафедри мобільних і відеоінформаційних технологій

д.т.н., професор Сайко В.Г.

тел. (044) 249-25-04

Фотографії