Вітаємо з Великоднем – зі світлим святом Пасхи!

10:50, 13-04-2017

16 квітня всі православні християни  святкують Великдень – найбільше православне свято. Слово «пасха» у перекладі з грецької мови означає «позбавлення».

В Україні цей світлий день святкується з Х століття. Великдень завжди був улюбленим і загальнонародним святом, який  духовно зміцнював та об'єднував українську сім’ю.

Українці заздалегідь готувалися до свята великим постом, приводили в порядок свої будинки. У суботу ввечері всі відправлялися на святкове богослужіння. Незадовго до півночі дзвін сповіщав про наближення хвилини Воскресіння Христового.

Далі під нестихаючим калатанням  дзвонів йшов хресний хід навколо храму. Служба тривала до самого ранку, наприкінці якої відбувався обряд освячення пасок, фарбованих яєць та інших продуктів.

В наш час відроджуються традиції святкування одного з найбільших християнських свят – Пасхи,  бо це світле і добре свято несе з собою віру, надію і любов.

Колектив кафедри мобільних та відеоінформаційних технологій