Актуальні прийоми запам’ятовування нових англійських слів

15:52, 11-05-2017

Вивчення мови неможливе без запам’ятовування нових слів. Але окрім банального зубріння є багато простих, а головне – ефективних способів вивчити незнайомі слова.

Увага! Cпособи для тих, хто полюбляє новітні методи

1. Spaced Repetition (інтервальні повтори).

Техніка утримання в пам’яті та повторенні навчального матеріалу по конкретним, постійно зростаючим інтервалам. По факту ви встановлюєте на телефон додаток, і програма буде самостійно автоматично показувати вам слова у заданій послідовності та с потрібною частотою. Ви можете використовувати як готові списки слів, так і створювати власні. Плюси: добре і надовго запам’ятовується. Мінуси: потрібно багато часу. Навіть якщо ви запам’ятали слово, воно все одно буде висвічуватись деякий час у декотрих програмах. Найпопулярніша програма для цього – Anki.

2. Memrise.com

У Мемрайз ви можете обирати або вже готові списки слів, або створювати свої. Якщо слово категорично не запам’ятовується, є можливість користуватись спеціальними картками з картинками, які створюють користувачі, використовуючи методи мнемотехніки, або завантажити свою. Також Мемрайз нещодавно додали нову опцію – ви можете не лише почути озвучування слова, а й побачити відео, на якому люди це слово промовляють.

3. Quizlet.com

Тут ви можете створювати власні списки і пробувати різні способи перевірки слів (тести, обери правильний варіант, напиши слово по буквам). Чудовий спосіб для тих, хто полюбляє різні тести і бажає перевірити себе в ігровій формі.

4. Lang-8

Сервіс для роботи над письмовою мовою для тих, хто вже опробував ази мовної практики. Користувач пише текст на мові, що вивчає, після чого за перевірку написаного береться носій цієї мови і вносить свої редагування.