Співпраця кафедри МВТ та телеканалу Інтер

14:31, 12-05-2017

Найважливішою задачею діяльності кафедри мобільних та відеоінформаційних технологій є створення такої системи підготовки фахівців, щоб його випускники були затребуванні ринком праці. Отримуючи перспективну спеціальність в галузі мобільних телекомунікацій та мультимедійних технологій, випускники, які добре засвоїли навчальні програми, користуються попитом.

Багато компаній, що спеціалізуються на IT-технологіях, зацікавлені в отриманні кваліфікованих кадрів. Кар'єрне зростання такого фахівця залежить від масштабів організації і супроводжується зазвичай підвищенням заробітної плати. У перспективі можливе підвищення на посаді. Наприклад, такий фахівець може стати провідним інженером або експертом цифрового мобільного радіозв'язку і мультимедійних систем та комплексів.

Обумовлено це тим, що галузь мобільних телекомунікацій і мультимедійних систем в даний час є однією з найбільш перспективних. Більш того, на думку багатьох експертів, сьогодні можна говорити в масштабах світу про настання ери інфокомунікацій, адже сфера телекомунікацій та інформатизації розвивається динамічно і в тісному взаємозв'язку один з одним.

Тому на сучасному етапі як ніколи затребувані професіонали в цій сфері - випускники за спеціалізацією «Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення».

У зв'язку з цим, важливо взаємодія освіти і бізнесу, яка допомагає забезпечувати ефективну і оперативну передачу фундаментальних знань з науки в високотехнологічний бізнес і передачу технологічних знань від бізнесу в систему освіти.

В університеті під час навчання відповідно до навчального плану підготовки фахівців спеціалізації «Мобільні телекомунікації і системи цифрового телебачення» передбачаються для студентів проведення практичних занять на провідних підприємствах і установах галузі зв'язку та операторів мобільного радіозв'язку.

Так, з другого семестру 2016-17 навчального року почалися планові практичні заняття для студентів групи РТД-31 по дисципліни «Системи цифрового телерадіомовлення» на обладнанні телерадіомовлення телеканалу Інтер з поглибленим вивченням технічних аспектів систем цифрового телебачення.

В ході занять під керівництвом Щупика Євгена Валентиновича вивчаються практичні аспекти принципів побудови і функціонування сучасних цифрових комплексів мовлення з використанням локальних комп'ютерних радіомереж, а також технології відео виробництва і випуску в ефір, моделювання технологічних процесів в сучасних цифрових відеоінформаційних системах.

На закінчення відзначимо, що знання, отримані на телеканалі Інтер, дають випускникам старт для будівництва своєї подальшої кар'єри в одній з найстабільніших і найбільш динамічних галузей - сфері цифрового телерадіомовлення.

Завідувач кафедри радіотехнологій

Д.т.н., професор Сайко В.Г.

(044) 249-25-04

Фотографії