XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Співпраця кафедри МВТ з родинними закордонними вищими навчальними закладами

15:49, 31-05-2017

Сьогодні рішення задач підготовки потрібних для економіки фахівців можливо лише при тісній взаємодії вузів з підприємствами, компаніями, іншими вузами, в тому числі і закордонними. Вона включають багато аспектів, але в цілому суть така: роботодавець повинен впливати на процес утворення і мати можливість замовляти освітні програми для підготовки ексклюзивних фахівців, орієнтованих на конкретну компанію, а вуз - мати полігон для апробації результатів своєї освітньої діяльності, оцінки якості та рівня випускника . Як це виглядає в реальності, вирішується в кожному конкретному випадку в залежності від можливостей компаній або фірм.

З огляду на дані фактори, кафедра мобільних та відеоінформаційних технологій (МВТ) в травні місяці провела дистанційно відеоконференцію з колегами з факультету технологічного університету імені Сулеймана Деміреля (Іспарта) з Туреччини.

Одне з головних питань, яке обговорили сторони, - питання співпраці в науковій сфері в області технологій терагерцового діапазону. Завідувач кафедри МВТ д.т.н. Сайко В.Г., поінформував зарубіжних колег про результати досліджень можливостей функціональних модулів системи мультимедійного доступу терагерцового діапазону в мережах мобільного зв'язку 4g і 5g, які отримані в ході виконання ряд НДР співробітниками кафедри.

Зокрема він зазначив, що розробка методів і технічних рішень збільшення радіусу дії окремого вузла зв'язку терагерцового діапазону є зараз важливою науково-технічною задачею. Для вирішення такого завдання на кафедрі МВТ університету проводяться ряд НДР, в яких досліджуються такі питання:

  • Аналіз особливостей поширення радіохвиль в терагерцевому діапазоні.
  • Метод і спосіб підвищення ефективності використання вікон прозорості в терагерцевому діапазоні.

Інноваційні технічні рішення для створення каналу передачі в терагерцевому діапазоні:

1. Варіанти каналу терагерцового діапазону на базі вітчизняних розробок, що підтримують режим передачі даних «точка-точка».

2. Технічне рішення каналу терагерцового діапазону для організації сегментів опорних мереж з конфігурацією «точка-многоточка»

У період з 2011 по 2016 роки кафедра МВТ спільно з Інститутом електроніки та зв'язку Української академії наук (директор інституту академік УАН Наритник Т.М.) брала участь в розробці нових схемних рішень побудови радіорелейного системи терагерцового діапазону, проектуванні і виготовленні експериментального зразок цифрової симплексної радіорелейної лінії терагерцового діапазону частот 128-134 ГГц із загальною пропускною спроможністю каналу зв'язку до 1,2 Гбіт / с і дальністю зв'язку в межах 1 км.

Крім того, запропоновані технічні рішення по підвищенню пропускної здатності та збільшення зони покриття інформаційно-телекомунікаційних мереж з використанням телекомунікаційної системи терагерцового діапазону на основі розроблюваної системи «Сектор-Т». На сьогодні на дані технічні рішення отримано 8 патентів України на винаходи, опубліковано 12 статей в журналах, що входять в науково-метричних баз даних.

 

Завідувач кафедри мобільних і відеоінформаційних технологій
Д.т.н., професор Сайко В.Г.
(044) 249-25-04

Переглядів: 4 064