Математики розшифрували вавилонські послання віком 3700 років

09:53, 19-09-2017

Послання має практичне використання в геодезії, комп'ютерній графіці, відкриває нові можливості для навчання математиці.

Математики з університету Нового Південного Уельсу в австралійському Сіднеї з'ясували, що клинописна табличка P322 виявилася тригонометричної таблицею. Про це повідомляє "Укрінформ" із посиланням на The Hystory Blog.

Зазначено, що на глиняній табличці Plimpton 322 віком 3700 років записані чотири ряди по 15 чисел, які єтригонометричною таблицею.

Таблички використовували як оригінальний підхід до тригонометрії, заснований на точних шістдесяткових відношеннях сторін прямокутних трикутників, а не на кутах і дугах кола. Таблиця могла бути потужним інструментом для виконання точних архітектурних розрахунків або розмітки полів.

За словами доктора Деніела Мансфілда зі школи математики та статистики на факультеті природничих наук університету Нового Південного Уельсу, табличка містить не тільки найстарішу у світі тригонометричну таблицю, вона також є єдиною абсолютно точною геодезичною таблицею в наслідок дуже різних підходів до арифметики та геометрії у вавилонян і греків.

Експерти вважають, що повна таблиця містила шість стовпців в ширину та 38 рядів у довжину. Всі числа в таблиці записані у вавилонській шістдесятковій системі числення. Таблиця містить відносно великі числа.

"Це означає, що вона має велике значення для нашого сучасного світу. Вавилонські математики можуть бути забутими протягом більше 3000 років, але таблиця має практичне використання в геодезії, комп'ютерній графіці, відкриває нові можливості для навчання математиці. Це рідкісний приклад, коли стародавній світ вчить нас чомусь новому", – додав доктор Деніел Мансфілд.