Поновлювані джерела енергії будуть все більше боротися з викопним паливом за вартістю

21:22, 21-09-2017

Поновлювані джерела енергії будуть все більше боротися з викопними видами палива за вартістю. Зелений прогноз потужності, представлений Bloomberg New Energy Finance. Витрати на поновлювані джерела енергії знижуються швидше, ніж прогнозисти чекали всього кілька років тому, оскільки такі технології, як гігантські вітрові турбіни, надходять на ринок.

Цей висновок Bloomberg New Energy Finance, чий засновник Майкл Лібрейх оцінив, що чиста енергія отримає 86 відсотків від $ 10,2 трлн, які, ймовірно, будуть інвестовані у виробництво електроенергії до 2040 року.

У своєму виступі на конференції дослідницької групи в Лондоні у вівторок Лібрейх сказав, що технологія, яка скорочує витрати на вітрові та сонячні ферми, неминуче призводить до того, що чиста енергія стане більш економічною, ніж викопне паливо для комунальних підприємств у багатьох місцях. Найбільш помітною перевагою є шкала вітрових турбін, позначена діаграмою нижче.

Коли він почав збирати дані всерйоз в 2004 році, BNEF вже міг бачити тенденцію до більших машин у вітроенергетиці, які постачають більше енергії в мережі. Масштаб цих турбін буде рости за допомогою моделей, запланованих компаніями Siemens AG і Vestas Wind Systems A / S, які вже постачають їх з Криловим прольотами більше, ніж двоповерховий лайнер Airbus A380.

Обіцянка великих машин на початку наступного десятиліття спонукало розробників офшорних вітропарків в Німеччині обіцяти електроенергію без субсидій на їх наступні проекти.

«Одна з причин того, що витрати на офшорні вітри стали конкурентоспроможними без субсидій, полягає в тому, що ці турбіни є абсолютними монстрами», - сказав Лібрейх.

Той же процес виробництва більшої кількості електроенергії для більш низьких витрат робить фотоелектрика дешевше. Лібрейх передбачив два «переломних пункту», в яких вартість відновлюваних джерел енергії змусить електроенергію робити природний газ і вугілля, все більш непривабливими.

«По-перше, коли новий вітер і сонячна енергія стають дешевшими, ніж що-небудь ще, - сказав Лібрейх. Слайд нижче з його презентації показує, що в Японії до 2025 року буде дешевше побудувати нову фотоелектричні установку, ніж вугільний електрогенератор. Ця віха буде передана до Індії для вітрової енергетики до 2030 року.