Чому ваше відношення до речей важливіше за рівень вашого IQ

17:54, 27-09-2017

Коли ми говоримо про процес навчання, треба враховувати усі фактори пов’язані з ним. Таким чином хороші результати залежать як від зовнішнього оточення, так і від  внутрішнього ставлення людини. Різні фізичні та психологічні аспекти відіграють важливу роль у досягненні успіху. Деякі з цих аспектів вивчалися Доктором Керол Двек і у цій статті ви можете знайти корисну інформацію необхідну для того, щоб перевершити себе у процесі навчання.

Коли мова йде про успіх, можна з легкістю подумати, що обдаровані люди неминуче збираються залишити нас позаду. Однак  нові дослідження Стендфордского  університету змінять  вашу думку і відношення до цього питання.

Психолог Керел Двег протягом усієї своєї кар”єри вивчала відношення людей і їх працездатність, і її  останнє дослідження стверджує, що наше відношення до всього є кращим провісником нашого успіху, ніж наше IQ.

Двек з”ясувала, що відношення людей ділиться на дві основні категорії: незмінний тип мислення та тип мислення спрямований на розвиток. Люди з незмінним типом мислення, вірять в те, що вони ті, ким вони є і що вони не можуть змінитися. Це створює проблеми при зіткненні зі складнощами, так як усе, що є складнішим, ніж те, що ви можете подолати, неминуче заставить вас відчути відчай і поразку.

Люди з типом мислення  спрямованим на розвиток, вірять в те, що вони можуть покращити свої показники завдяки докладеним зусиллям. Вони мають переваги у порівнянні з людьми, у яких незмінний тип мислення, навіть при нижчих показниках IQ, тому що вони беруться за важкі справи, розглядаючи їх як можливість навчитися чомусь новому.

Люди з незмінним типом мислення:

• Уникають складних задач
  • Легко здаються при наявності перешкод
  • Вважають зусилля марними
  • Ігнорують критику

Люди з типом мислення, направленим на розвиток:

• Беруться за складні задачі
  • Наполегливо  продовжують роботу, якщо є перешкоди
  • Вважають зусилля шляхом до майстерності
  • Вбачають в критиці можливість  чогось навчитися

Вважається, що наявність здібностей веде до впевненості. Це насправді так, але допоки немає проблем.  Вирішуючим фактором в житті є те, як ви справляєтесь з невдачами і складними завданнями. Люди з типом мислення направленим на розвиток зустрічають невдачі з відкритими обіймами.

Як стверджує Двек, успіх у житті тісно пов”язаний  з  тим, як ви сприймаєте невдачі. Вона так описує підхід до невдач у людей, чий тип мислення спрямований на розвиток:

«Невдача-це інформація, ми позначаємо її як невдачу, але сприймаємо її як “це не спрацювало, але я вмію вирішувати проблеми і я придумаю щось іще.”»

Незалежно до якої групи людей ви належите, ви можете змінювати і розвивати ваш тип мислення. У нашому наступному випуску новин ви дізнаєтесь про деякі стратегїї, які допоможуть вам налаштувати ваше мислення і зроблять його настільки орієнтованим на розвиток, наскільки це можливо.

За матеріалами Доктора Тревіса Бредбері https://www.thejobnetwork.com
Підготовила новину  старший викладач кафедри ІМ Піча Леся Миколаївна.