Дисципліна «Протидія маніпулятивним технологіям»: актуально та своєчасно

16:07, 29-09-2017

У зв’язку з необхідністю підвищення рівня володіння сучасними знаннями та прийомами їх використання у практичній площині студентам напряму «Соціологія» з цього року почали викладати нову навчальну дисципліну «Протидія маніпулятивним технологіям в системі масових комунікацій».

Відзначимо, що студенти третього курсу групи СТД-31 виявили особливий інтерес до цього навчального курсу, оскільки бачать у ньому практичну актуальність з огляду на вимоги роботодавців та зв'язок з сучасними соціальними процесами, що відбуваються у світі та в Україні. Протягом цього навчального місяця на лекційних та практичних заняттях були розглянуті наступні теми:

• «Поняття та сутність маніпулятивного впливу»,
  • «Поняття сугестивних технологій маніпулятивного впливу»,
  • «Сучасні технології нейролінгвістичного програмування».

Також варто виокремити наступні питання, які викликали жваву дискусію, обговорення та зацікавленість студентів з огляду на майбутню перспективу їх більш детального опрацювання у курсових та дипломних роботах:

• «Прийоми застосування маніпулятивних технологій в сучасних друкованих ЗМІ Україні»,
  • «Політична культура, система освіти та конкуруючі ЗМІ як фактори протидії маніпулятивним технологіям в Україні у період парламентської виборчої кампанії 2014 р.»,
  • «Використання технологій нейролінгвістичного програмування у сучасних ЗМІ України: критерії ідентифікації, професійна етика та законодавче врегулювання» та ін.

Оскільки ця нова навчальна дисципліна має практично орієнтований характер, вона покликана сприяти формуванню висококваліфікованих фахівців-соціологів, які будуть здатні ідентифікувати загрози та  протистояти ним.

Це дуже актуально для сучасної інформаційно-телекомунікаційної сфери, яка чинить величезний вплив на сучасний глобалізований світ.