Десять найскладніших мов світу

15:37, 09-11-2017

Важливим завданням студентів ДУТ є вивчення технічної англійської мови. Для подальшої мотивації може бути корисною така інформація.

Наскільки складною для нас та чи інша мова залежить від того, яка мова є рідною. Обєктивно рейтинг найскладніших мов виглядає так.

1. Китайська мова. В ній майже 90 тисяч ієрогліфів і чотири тони. Це означає, що сенс слова залежить від висоти звуку. Людині без музичного слуху вивчити китайську мову вкрай складно. Ієрогліфи багатозначні, їхній сенс змінюється в залежності від того, які ієрогліфи знаходяться поруч.
  2. Арабська. В ній теж тонова вимова, літери пишуться по-різному в залежності від місця в слові і не всі голосні означаються на письмі. До того ж в письмовій арабській відсутні малі літери, переноси і форма майбутнього часу дієслова.
  3. Російська. Найскладніше для іноземців – відміни і відмінки, величезна кількість винятків із правил. До того ж це одна з самих синонімічно багатих мов світу.
  4. Мова басків, якою говорять на півдні Франції і в Північній Іспанії. За своєю структурою вона схожа на російську, проте в ній 24 форми відмінків.
  5. Один з діалектів Дагестану – табасаранська мова. Це неймовірний коктейль з перської, азербайджанської, російської, арабської та інших мов з 46 відмінками, але без прийменників. За свою складність табасаранська мова занесена до Книги рекордів Гіннесса.
  6. Ескімоська – також увійшла в книгу рекордів Гіннесса – це мова образів, наприклад, слово "Інтернет" ескімоською звучить як "мандрівка крізь шари". У цієї мови вкрай складна граматика.
  7. Угорська мова відрізняється важковимовними голосними звуками, складністю граматики, специфічними ідіоматичними виразами і всього двома часовими формами дієслова – теперішнім і минулим часом.
  8. Мова індійців навахо має чотири тони, а форми дієслова в ній утворюються з допомогою префіксів. Ця мова вимирає, її витісняє англійська.
  9. Фінська мова, як і угорська, не має дієслів майбутнього часу, проте відрізняється виключно складною системою дієслівних форм і дієвідмінків.
  10. Ісландська, одна з найдавніших, потрапила до числа самих важких через фонетику. Її вимова практично недоступна іноземцями.

АНГЛІЙСЬКА МОВА

1. Англійська мова – одна з найпопулярніших у світі.

2. Найкоротше речення в англійській мові складається з трьох літер (I am (я) / I do (я роблю), а якщо I am скоротити до I'm, то взагалі з двох!

3. Словниковий запас англійської мови нараховує до 800 000 слів.

4. Довгі слова в англійській мові:

• pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis. Слово означає назву захворювання дихальних шляхів, яке виникає при вдиханні вулканічного пилу.
  • Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg. Воно має 45 літер, як і попереднє!, 15 з яких «g» і 9 - «a». Це невелике озеро біля міста Вебстер, штат Мічиган, США.

5. Єдине в англійській мові речення вважається коректним за наявності 8 однакових слів, розташованих підряд без знаків припинання: «Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo» (Бизони з Баффало, налякані іншими бізонами з Буффало, лякають бізонів із Баффало)

6. Рекордсменом за кількістю значень є слово set: 44 основних значень для дієслова, 17 основних значень для іменника, 7 основних значень для прикметників та ще багато всіляких додаткових значень.

7. Найчастіше в англійській мові використовується літера E, найрідше - Q. Мається на увазі те, як часто ця літера знаходиться в різних словах.

8. Найдревніше слово в англійській мові - town (невелике місто), а також слова: bad (поганий), gold (золото, золотий), apple (яблуко).

9. Слово goodbye (до побачення) це деформація староанглійської фрази «God be with ye» (та буде з тобою).

10. Англійське слово slave (раб) має безпосереднє відношення до слов'ян: в Древні часи германські племена продавали представників слов'янських племен в рабство римлянам.

11. Слово queue (черга) єдине слово, в якому вимова не зміниться , якщо вилучити останні 4 літери.

12. Офіційною мовою штату Іллінойс (США) є «американська». Розмовляти англійською там ввжається незаконно.

Отже, є доцільним врахування вищезазначеного. Бажаємо подальших успіхів у навчанні!

Науково-методичне повідомлення підготувала
старший викладач Людмила Олександрівна Гандзюра.