Чому потрібно вивчати системний аналіз?

08:47, 10-11-2017

Для того, щоб усвідомити, навіщо вивчати системний аналіз, потрібно спочатку зрозуміти, що він собою являє і навіщо потрібен?

Що ж таке системний аналіз?

Розглянемо це питання на прикладі роботи інформаційної системи підприємства. Інформаційна система, згідно до міжнародного стандарту ISO/IEC 2382:2015, – це система обробки інформації разом із відповідними організаційними ресурсами, такими, як людські, технічні та фінансові, які надають і розподіляють інформацію.

Виходячи із вказаного означення, інформаційна система підприємства включає такі основні елементи, як інформаційні потоки (інформація, дані бази даних, сховища документів тощо і відповідне програмне забезпечення), технічні засоби, кадрові ресурси, керівництво.

Зрозуміло, що для роботи інформаційної системи потрібні спеціалісти, які забезпечують роботу її складових. Кожен спеціаліст має доступ до обмеженої частини системи, а отже, має різне уявлення про систему. Наприклад, програміст бачить тільки роботу програмного забезпечення підприємства, системний адміністратор – організацію роботи та налаштування комп’ютерного обладнання, бухгалтер – фінансово-економічний стан підприємства тощо.

Задачею керівника підприємства є прийняття рішень. Але для прийняття рішень потрібно не просто володіти інформацією (звіти) від різних підрозділів, але й розуміти, як ця інформація поєднана між собою. І це лише половина справи, оскільки стосується тільки внутрішньої інформації. Утім, кожне підприємство працює для задоволення певних потреб ринку і залежить від його кон’юнктури (ситуації на ринку, яка визначається різноманітними складними економічними показниками). Крім цього, жодна фірма не існує окремо від суспільства чи держави, а отже, потрібно враховувати також суспільно-політичні фактори і тенденції. Якщо підприємство має досить великі розміри, то вказані задачі є не тільки досить складними, щоб їх виконувати одноосібно керівнику підприємства, але і потребують знання спеціальних методів, засобів і програмного забезпечення.

Це все привело до виникнення в сучасній науці такого напряму, як Системний аналіз і появи нової професії – системного аналітика. Ця людина на відміну від програміста, системного адміністратора чи бухгалтера, бачить усе підприємство в цілому, як взаємопов’язану інформаційну систему, яка працює в середовищі кон’юнктури ринку, у конкретних суспільно-політичних умовах. Обов’язком системного аналітика є забезпечення підтримки прийняття рішень керівництвом, аналіз вимог до інформаційної системи та постановка завдань по її розвитку.

Ураховуючи потреби у спеціалістах вказаного типу, в Державному університеті телекомунікацій у 2016 році була створена кафедра Системного аналізу і ліцензована спеціальність 124 – Системний аналіз.

Навчаючись за цією спеціальністю на кафедрі Системного аналізу Державного університету телекомунікацій, ви зможете:

• отримувати поглиблену професійну підготовку з англійської мови протягом всього часу навчання;
  • вивчити основи економіки та ведення власного бізнесу;
  • вивчити методи і засоби ділового спілкування;
  • пройти професійні курси і отримати сертифікати провідних вендорів, таких як Hewlett Packard, Cisco, InterSystems Cache, ІВМ;
  • отримати глибокий рівень підготовки з проектування додатків до баз даних та систем управління підприємством;
  • отримати високий рівень володіння технологіями аналізу даних і знань;
  • користуватися безкоштовним WI-FI на території університету;
  • харчуватися у столовій за доступними цінами;
  • відвідувати спорт- та фітнес- зали;
  • навчатися на військовій кафедрі університету.

Якщо вам подобається обробляти інформацію, ви хочете бути сучасним та успішним, отримати прогресивну, орієнтовану на майбутнє професію, – ваш вибір: спеціальність «Системний аналіз» у Державному університеті телекомунікацій.