На кафедрі Систем інформаційного та кібернетичного захисту розглянуто інформацію про прийняття закону "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України"

13:50, 24-11-2017

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України", прийнятий Верховною Радою України 5 жовтня.

Як зазначається, закон створює основи національної системи кібербезпеки як сукупності політичних, соціальних, економічних та інформаційних відносин разом з організаційно-адміністративними і техніко-технологічними заходами державного і приватного секторів та громадянського суспільства.

Законом визначено правові та організаційні засади забезпечення захисту життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави, національних інтересів України у кіберпросторі, повноваження і обов'язки державних органів, підприємств, установ, організацій, осіб і громадян, основні принципи координації їх діяльності, а також базові терміни в області кібербезпеки.

Документ також визначає основні об'єкти кіберзахисту, які в сукупності складають критичну інфраструктуру країни, принципи забезпечення кібербезпеки і національну систему кібербезпеки. Відповідно до закону, Президент України координує діяльність в сфері кібербезпеки через очолювану ним Раду нацбезпеки і оборони України.

Також зазначається, що прийняття цього закону дозволяє впровадити комплексний підхід під егідою держави і в тісній співпраці з приватним сектором і громадянським суспільством, і створює умови для забезпечення кіберзахисту критично важливих інфраструктурних об'єктів України.

У законі враховано низку пропозицій експертів НАТО і Євросоюзу.

Дана інформація розглянута викладачами кафедри Систем інформаційного та кібернетичного захисту з метою використання у навчальному процесі.