«РОЗВИТОК ЗГУРТОВАНОСТІ – ПРОБЛЕМИ ТА ЧИННИКИ УСПІХУ». Комунікативний тренінг зі студентами-першокурсниками

11:37, 24-12-2017

20-21 грудня 2017 року для студентів – першокурсників викладачами кафедри Маркетингу у межах дисципліни «Групова динаміка і комунікації» було організовано комунікативний тренінг за участю відомого практикуючого психолога О.В. Шевченка на тему: «Розвиток згуртованості – проблеми та чинники успіху».

Метою тренінгу було визначити основні проблеми формування групової згуртованості, провести заходи, які сприятимуть підвищенню згуртованості студентської групи.

В основі змісту тренінгу лягли питання щодо вирішення проблем, які близькі і зрозумілі студентам – першокурсникам:

• як будувати відносини в колективі і протистояти тиску;
  • як зрозуміти іншу людину в ході розмови;
  • як важливо вміти донести свої думки і почуття до співрозмовника;
  • як погоджувати свої дії з іншими і спільно вирішувати поставлені завдання;
  • як уникнути виникнення конфліктної ситуації;
  • як співпрацювати і діяти спільно.

При проведенні тренінгу було враховано специфіку майбутньої спеціальності студентів. Так, для студентів технічних спеціальностей наголос був на особливості роботи у проектних групах – з розробки програмного забезпечення, організації інформаційної безпеки, для студентів – маркетологів пояснювалися особливості групової діяльності при роботі зі споживачами тощо. Комунікація передбачала розвиток навичок партнерського спілкування, а також відкрите обговорення проблем групи. Наводилися конкретні приклади успішної діяльності груп, команд, лідерів у групах та командах. Важливо зазначити, що тренінг пройшов у злагодженій та дружній атмосфері. Студенти активно співпрацювали з тренером-психологом.

Таким чином, тренінг сприяв формуванню комунікативної компетентності студентів, а на її основі - динамічного розвитку групової згуртованості.