Обговорення щодо правопорушеннь в області кібербезпеки

15:49, 09-01-2018

9 січня 2018 р. на кафедрі «Систем інформаційного та кібернетичного захисту» відбулося обговорення урядового законопроекту № 6711 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно невиконання вимог законодавства щодо організації та забезпечення захисту інформації".

Так, зокрема, законопроектом пропонується доповнити Кодекс новою статтею 188-49 "Невиконання вимог законодавства щодо організації та забезпечення технічного та/або криптографічного захисту інформації".

Зазначена стаття вводить систему штрафних санкцій за недотримання «вимог законодавства щодо організації та забезпечення технічного та/або криптографічного захисту державних інформаційних ресурсів та/або інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, внаслідок чого створюється реальна загроза порушення цілісності і доступності державних інформаційних ресурсів та/або конфіденційності, цілісності і доступності інформації».

Кафедрою було прийнято рішення щодо включення положень зазначеного законопректу у навчальтний процес підготовки бакалаврів та магістрів за спеціалізацією «Системи технічного захисту інфрмації». Завданням кафедри є формування у студентів особистої відповідальності за дотримання чинного законодавства у сфері кібербезпеки.