Світ маркетингу очима студентів: ЩО ЧЕКАЄ БРЕНДИ У 2018 РОЦІ

15:22, 22-01-2018

Від FOMO до JOMO

За останні кілька років люди почали втомлюватися від інтернету. Психологами відзначається тенденція, що виявляється в бажанні людини уповільнити своє життя. Все менше значення надається шуму навколо, люди повертаються до усвідомлення важливості проживання власного життя.

ПОВЕДІНКА ЛЮДЕЙ ЗМІНЮЄТЬСЯ

Страх, щеплений нам епохою розквіту соціальних мереж, FOMO (fear of missing out) - це боязнь втратити події з життя знайомих або незнайомих людей, який штовхає нас перевіряти новинні стрічки, входить в звичку і змушує бути в курсі всіх подій, відступає. На зміну йому приходить JOMO (joy of missing out) - радість пропускати події, які не стосуються особисто тебе.

Бути не в тренді вже не так страшно. Культура повільного руху набирає все більшої популярності. В її рамках вже існує величезна кількість субкультур: повільне місто, повільне старіння, повільне харчування, повільна мода і т.д.

На наших очах відбувається культурна революція, девізом якої є твердження "швидше, не завжди означає краще". Сенс не в тому, щоб протиприродно сповільнювати плин життя, а в тому, щоб жити на правильній швидкості.

Більшість брендів поки далекі від розуміння і прийняття цих змін в суспільстві. Вони, як і найбільші соціальні майданчики, як і раніше сприймають користувачів як додаток до інтерфейсу. Але вже сьогодні багато людей усвідомили всі особисті упущення від безглуздої витрати часу в соціальних мережах. Вони хочуть нових вражень, навіть від своїх гаджетів.

Звичайно, на даному етапі люди не готові до повної відмови від соціальних мереж, але вони хочуть використати ці ресурси для того, для чого вони і були призначені - для спілкування всередині своєї спільноти.

Прийшов час розвивати реальну взаємодію. Менше контенту, більше контакту.

МУЗИКА ЯК ЧАСТИНА ОБРАЗУ БРЕНДА

Музика - унікальна мова. Вона здатна розповісти неймовірно багато. З її допомогою ми визначаємо своїх і чужих.

Музика сьогодні - це ключ. І першими це зрозуміли технологічні бренди. Тепер до них приєднуються бренди всіх категорій. У наступному році, ми будемо спостерігати як все більша кількість компаній буде інтегрувати в свій образ цю міжнародну мову спілкування.

Якщо ви хочете підключити до взаємодії молоду аудиторію, правильно обрана музика може стати визначальним фактором.

КОРИСТУВАЦЬКИЙ КОНТЕНТ ЯК КРЕАТИВНА СКЛАДОВА БРЕНДА

Багато брендів, розвиваючі напрямок контент-маркетингу протягом декількох років, так і не змогли зрозуміти окупилися чи їх інвестиції. Вони створюють величезну кількість перевантаженого корпоративного контенту, саме того, який абсолютна більшість користувачів просто пропускає.

Впливові бренди дотримуються іншої стратегії - вони орієнтуються на інтереси своєї аудиторії і дуже рідко говорять про себе. Вони залучають до співпраці лідерів думок і, головне, самих клієнтів.

Замість того, щоб створювати контент, який ніхто не читає, і віддачу від якого практично неможливо виміряти, постарайтеся викликати у потенційних клієнтів живі емоції і мотивувати їх до створення власного контенту для вашого бренду.

ДИСКУСІЯ ПРО НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ

Які теми активно обговорюваних в бізнес-спільнотах?

Ми любимо обговорювати ці теми з колегами. Але чому б не обговорити їх з клієнтами? Не варто нагнітати паніку, просто розкажіть, як нові технології можуть поліпшити їхнє життя, і запросіть людей взяти участь в дискусії.

ВІДМОВА ВІД РЕКЛАМИ, ЯКА ДРАТУЄ

Схоже, скоро реклама дійсно стане мистецтвом. Все більша кількість брендів усвідомлює, яке величезне значення має креативний і нетривіальний підхід до власного просування. Ми очищаємо простір навколо себе, кітч і несмак залишаються в минулому.

http://romarketing.ru/wp-content/uploads/2015/09/Nativnaya-reklama.jpgІ якщо боротися за повну перемогу над агресивними рекламними форматами в офлайні і ТБ досить складно - тут як і раніше все залежить від смаку представників бренду, то в онлайні очікуються нові часи! Google і Яндекс відмовляються від показу дратівливою реклами.

Нативний формат і креатив - ось те, що якісно змінить звичне середовище.

Геть несмак!

Ми перерахували п'ять тенденцій, які, на нашу думку, суттєво вплинуть на брендинг і бренд-маркетинг протягом наступних кількох років. Зверніть увагу на кожен з цих пунктів, попереджений - значить озброєний.

Савенко Анастасія та Остяк Інна, група МРД-21