Нова модель бакалаврської освіти з публічного управління та адміністрування

14:46, 08-02-2018

Підготовка студентів за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти  спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» відбувається за відповідною освітньо-професійною програмою, розробленою професорсько-викладацьким складом кафедри Публічного управління та адміністрування Навчально-наукового інституту менеджменту та підприємництва  Державного університету телекомунікацій.

Програма підготовки бакалаврів з публічного управління та адміністрування в ДУТ є втіленням нового слова в науковій, методичній та навчальній організації освітнього процесу у вищій школі.

Створенням нової моделі підготовки фахівця з публічного управління займалися провідні фахівці Державного університету телекомунікацій не один рік. І саме зараз можна сказати про цілковиту оптимізацію й адаптацію цієї моделі до навчального процесу.

Власне сама модель є втіленням системного поєднання найбільш ефективних методів й принципів класичної вищої освіти,  передового освітнього досвіду Європи й України та науково-практичних новацій в  управлінській діловій освіті. Фактично програма, що розроблена в ДУТ, є аутентичною.

Програма  схвально оцінена та прорецензована провідними фахівцями даної галузі й відповідними організаціями та установами з фаху.

Інтегральною компетентністю програмного навчання за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» після вивчення студентами обов’язкових компонентів (дисциплін) навчання, є:

Здатність розв’язувати складні спеціалізовані завдання  та  практичні проблеми у сфері публічного управління та адміністрування або у процесі навчання, що передбачає застосування теорій та наукових методів і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.

Тобто, це фактично підготовка студентів для роботи із :

• спеціалізованими завданнями у публічному управління
  • науково-навчальним матеріалом з публічного управління та адміністрування для подальшого його засвоєння

В першому випадку йдеться про виконання спеціалізованих завдань на робочому місці. Тобто окремих завдань із комплексного (системного) завдання відділу, департаменту, підрозділу тощо. Це натяк і на місце підлеглості в субординації відділу (департаменту, т ін.) майбутнього спеціаліста, і на обмеженість його функціональних (робочих) можливостей.

В другому випадку йдеться про те, що даний фахівець, який опанував бакалаврську програму, набув здібностей для подальшого навчання у магістратурі.

Бакалаврська освітньо-професійна програма Державного університету телекомунікацій зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» відрізняється від освітньо-професійних програм зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування» інших ВНЗ України саме інноваційністю.

Програмна інноваційність полягає у:

1. практико-орієнтованому моделюванні системних компетенцій з фаху.
  2. інноваційному змісті навчання, який впроваджений у всій системі навчання в Державному університеті телекомунікацій:
  3. включенні у програму підготовки зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» ДУТ управлінських наукових розробок та освітніх новацій, які є випробуваними та актуальними у країнах Європи та світу.

Детальніше про новітні зміни у системі підготовки спеціалістів з публічного управління та адміністрування – див. розділ Інноваційна програма бакалаврату з публічного управління та адміністрування в ДУТ