XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

11 лютого відзначається втретє – День жінок та дівчат у науці

20:50, 11-02-2018

Все почалось 20 грудня 2013 року, коли Генеральна Асамблея прийняла резолюцію про науку, техніку і інновації в цілях розвитку, в якій визнавалося, що повноцінний і рівний доступ до сфери науки, техніки і інновацій для жінок будь-якого віку і їх участь в цій сфері є необхідною умовою забезпечення гендерної рівності і розширення прав і можливостей жінок.

А 15 грудня 2015 року Генеральна Асамблея прийняла резолюцію, проголосивши 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчат в науці (A/RES/70/212).

Організація Об’єднаних Націй запропонувала всім державам-членам, організаціям і органам системи ООН та інших міжнародним і регіональним організаціям, приватного сектору та науковим колам,  відзначати Міжнародний день жінок і дівчаток в науці належним чином, сприяти більш широкому залученню жінок і дівчаток до сфери науки, заохочувати розвиток жінками наукової кар’єри і визнавати досягнення жінок в науці.

Список успішних жінок в ІТ досить великий:

  • Марісса Майєр колишній співробітник Google, 20-й за рахунком в компанії і перша жінка-розробник, почала працювати в Google ще в 1999 році. Марісса досягла позиції віце-президента з пошуку, але в середині липня 2012 року, вона пішла в компанію Yahoo, де зайняла пост генерального директора;
  • Шеріл Сендберг вже п'ять років займає пост операційного директора Facebook, куди вона прийшла після 8-річної кар'єри в Google з посади віце-президента з глобальних операцій. Її "дітищами" в Google є інструменти онлайн-реклами Google - AdWords і Ad-Sense
  • Вірджинія Рометті з 1981 року працювала в компанії IBM, почавши свою кар'єру з посади системного інженера. У 2012 році вона зайняла пост генерального директора цієї компанії, ставши першою жінкою, яка очолила IBM більш ніж за сто років з моменту її заснування.
  • Сьюзен Войчицькі займає пост голови підрозділу YouTube. А прийшла вона в Google практично з перших днів, ще до офіційної реєстрації компанії вона здавала свій гараж засновникам найбільшої пошукової системи у світі, пізніше стала співробітником компанії під номером 16. До того, як вона очолила YouTube, Сьюзен займала посаду старшого віце-президента з реклами - саме завдяки її зусиллям компанія Google демонструє з року в рік стабільне зростання рекламної виручки. А почалось все з курсу SC50, який вона прослухала в Гарвардскому університеті
  • Урсула Бернс - Голова і генеральний директор компанії Xerox зробила свою кар'єру в компанії, почавши працювати в ній у 1980 році на посаді інженера. Компанію вона очолила в 2009 році, ставши першою жінкою-афроамеріканкою, яка керує компанією. За час її керівництва Xerox перетворилася з компанії, що займається виключно копіювальною технікою, в універсального постачальника різноманітних пристроїв та ІТ-послуг.

До цього списку можна ще додати Сару Кац, президента Oracle, Мег Уїтмен, главу Hewlett Packard, Шер Вонг, керівника HTC, Анджелу Арендтс, віце-президента Apple з роздрібних і онлайн продажів, Падмашрі Уорріор, директора з технологій і стратегії виробника мережевого обладнання Cisco.

Якщо говорити про ситуацію в ІТ в Україні, то за даними dou.ua вони виглядають так:

  

Колектив кафедри Інженерії програмного забезпечення щиро вітає жінок-колег, студенток кафедри ІПЗ з професійним святом та бажає нових творчих успіхів, звершень та втілення мрій в неймовірних проектах!

А дівчатам, які сьогодні обирають майбутній фах можемо сказати: не бійтесь ламати стереотипи – приходьте в ІТ і успіх буде за Вами, адже де Ви ще  зустрінете успішного хлопця, створите родину та досягнете кар’єрних висот! В ІТ все можливо, саме тут втілюються мрії! А найбільша кількість талановитих та розумних хлопців при найменшій кількості дівчат саме у нас, на кафедрі Інженерії програмного забезпеченняJ!

Читайте також
Переглядів: 4 414