Математика і гроші: важливість вивчення математичних методів прогнозування курсів валют

09:16, 12-02-2018

Для прогнозування валютного курсу використовують різні методи. Наприклад, інтуїтивний метод. Цей метод допомагає отримати прогноз, якщо недостатньо інформації. Він використовується в різних сферах діяльності. У цьому методі можна спиратися тільки на дані, які є на даний момент і за допомогою логічного мислення та інтуїції передбачити зростання валюти, або ж, навпаки, спад.

Мінуси такого прогнозування, що до останнього можна бути не впевненим у передбачених результатах. В інтуїтивному методі так само є метод інтерв'ю, коли робиться опитування по тій чи іншій темі, і після робляться висновки щодо відповідей. Так само входить метод колективної оцінки, коли організовуються збори і учасники зборів висловлюють свою точку зору, і після цього так само підводиться підсумок.

Формалізований метод прогнозування відрізняється від інтуїтивного тим, що будується на математичній моделі прогнозування, тобто визначають математичну залежність, яка дозволяє обчислити майбутнє процесу, іншими словами, зробити прогноз.

Використовуючи математичні моделі, математики з Піттсбурзького університету, США прийшли до висновку, що ринок криптовалют — класична «мильна бульбашка» (інформацію взято з Bloomberg). Курси криптовалют, ймовірно, ніколи не стабілізуються.

На їх думку, такий актив, як біткоїн, не має цінності, яку можна виміряти традиційними методами. Його вартість визначається покупцями, які часто керуються хибною думкою.

Враховуючи все вище сказане викладачі кафедри вищої математики рекомендують всім студентам, і не тільки економістам, вивчати математичні методи та моделі щоб вміло управляти своїм капіталом!