«Найсвіжіші» знання та досвід від ІТ-фахівців для студентів Інженерії програмного забезпечення

11:34, 02-03-2018

Сніг, хуртовина, а у студентів 4 курсу групи ПД-41 заняття з дисципліни «Якість програмного забезпечення та тестування». На запрошення аспіранта кафедри Гаман А.В. пару провів Давід Майборода Software Engineer з компанії Lohika Systems.

Студенти почули про перспективні шляхи розвитку сучасної розробки програмного забезпечення: artificial intelligence, data science, machine learning.

Познайомились з досвідом програміста, який створює сучасних роботів, з практичним використанням штучного інтелекту (Artificial intelligence) тобто з можливістю інтелектуальної системи виконувати творчі функції, які традиційно вважаються прерогативою людини.

Дізнались чим живе сучасна ІТ-компанія, які проекти реалізує, як застосовується  Data Science  та Machine Learning.

Зрозуміли, що глобальна мета машинного навчання - це навчити машину вирішувати різні складні завдання, які складно розв’язати алгоритмічно, використовуючи лише звичні нам цикли і розгалуження. Наприклад, розпізнавати людські обличчя або інші об'єкти, розуміти голос, водити автомобіль, діагностувати захворювання за симптомами, розуміти тональність або зміст тексту, приймати рішення про ризики видачі кредиту, прогнозувати попит на оренду велосипедів в місті, рекомендувати товари, книги, фільми, виконувати функції особистого помічника або секретаря і багато інших. Саме реалізація таких завдань є  потребою сьогодення.

Давід розказав, які математичні знання необхідні для реалізації  сучасних проектів. Заворожені знаннями та досвідом, студенти не помітили часу, а пара завершилась…тільки тому, що в аудиторію зайшов викладач наступної пари…

Фотографії