Методичний семінар “Формування соціокультурної компетентності студентів-іноземців”

14:00, 04-03-2018

НА КАФЕДРІ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ було проведено методичний семінар “Формування соціокультурної компетентності студентів-іноземців”, який підготувала старший викладач кафедри Векуа О.В.

На семінарі порушувалось питання формування соціокультурної компетентності студентів-іноземців

Іноземні студенти, які навчаються в Україні, перебувають в умовах постійного діалогу культур, тому мова стає не лише засобом набуття професійної кваліфікації, а й соціалізації, інтеграції в нову культуру. У сучасній методиці викладання мов актуалізовано соціокультурний підхід, який зорієнтований на навчання міжкультурного іншомовного спілкування в контексті культурознавчої соціологізації.

Для досягнення мети формування соціокультурної компетентності студентів-іноземців можна спиратися на три групи завдань:

1. Ціннісно-пізнавальні – допомога студентам в оволодінні фоновими знаннями(соціокультурні особливості, специфіка комунікативної поведінки);створення уявлень про національні цінності народу, мова якого вивчається;
  2. Практичні – розвиток умінь орієнтування в національно-специфічних комунікативних ситуаціях;
  3. Креативно-розвивальні – розвиток мотивації подальшого ознайомлення з українською культурою як частиною світової культури.

Отже, соціокультурна компетентність – комплексна якісна характеристика міжкультурної мовної особистості студентів-іноземців, результативний змістовний блок, сформований через знання не лише рідної, а й інших культур, досвід міжкультурного спілкування.