Україна продовжує співробітництво з NASA и ЄКА

09:12, 08-03-2018

2018 рік буде доволі насичений щодо виконання державним космічним агенством  України своїх зобов’язань перед  NASA та ЄКА.

В першу чергу, це стосується підприємств космічної галузі, які повинні для NASA ракетні двигуни RD-181 для роботи у складі першої ступені  ракети Antares. Планується два запуски цієї ракети з космодрому УОЛЛОПС – 30 вересня та 10 листопада 2018 року.

ЄКА чекає від України поставки ракетного двигуна РД-843, який працює у складі 4-ї ступені ракети ArianespaceVegaVV-12. Планується запуск цієї ракети з космодрому Куру (Французька Гвіана) яка доставить на орбіту метеосупутник AEOLUS.

У виготовленні ракетних двигунів задіяні підприємства Дніпра, Харкова, Києва. Це ще раз підтверджує, що Україна була та залишається космічною державою та виконує свої зобов’язання перед своїми партнерами -NASAта ЄКА.