XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

До уваги студентів, які вивчають англійську: лайфхаки із запам’ятовування слів. Частина 2

13:12, 05-04-2018

Вивчення англійської мови – процес творчий. Чим більше ви використовуєте яскравих, незвичайних, кумедних способів запам’ятовувати нові слова, тим міцніше вони осідають у пам’яті, і тим більше їх там поміщається. Розповімо про такі способи.

4. Читайте

Якщо ви любите зануритися в книгу і забути про все на світі – оберніть хобі собі на користь. Забороніть собі читати рідною мовою і візьміться за твори англійською. Зазвичай прийнято вважати, що цей спосіб підходить тільки для «просунутих» учнів, з багатим словниковим іншомовним запасом. Це зовсім не так – просто знайдіть свою книгу! Чи відчуваєте невпевненість? Візьміть дитячі казки, збірник афоризмів, класику в адаптованих, спрощених форматах. Обов’язково підкреслюйте нові слова, які вам зустрінуться, і не лінуйтеся виписувати їх переклад (на поля книги або в спеціальний словничок). Спочатку виділених слів буде багато, але вони будуть часто повторюватися – і незабаром ви помітите, що не потребуєте підказок.

5. Співайте

Співати корисно для здоров’я і психіки, під час співу внутрішні органи краще насичуються киснем. Мозок теж не залишається осторонь і ефективніше вирішує свої завдання. Якщо ви любите співати, обирайте англомовні пісні, знаходьте їх текстову розшифровку і переклад – і співайте собі на втіху. Усі незнайомі слова міцно закріпляться у вашій пам’яті. Переваг у методу багато: він не такий трудомісткий, як читання книг, об’єднує різні техніки запам’ятовування (складання словничка, вживання слів у контексті), встановлює підсвідомий зв’язок між вивченням мови і задоволенням.

6. Беріть заручників спільників

Труднощі легше долати разом – або наввипередки. Усі способи запам’ятовування слів простіше використовувати, якщо вас двоє, троє і більше: ви перевіряєте один одного, вивчаєте нові слова один за одним, використовуєте їх у діалогах (або листуванні, чому б і ні?). Придумайте разом способи заохочення і покарання: наприклад, хто не запам’ятав до кінця тижня всі необхідні слова – пригощає «спільників» кавою в суботу.

Пам’ятайте: вчити слова і вивчати мову не одне і те ж! Багатий словниковий запас допоможе вам відчувати себе впевнено в діалогах, не «зависати» і не червоніти від марних спроб згадати шукане слово. Але без граматичних конструкцій, розуміння структури мови та її нюансів все-таки не обійтися.

Переглядів: 4 175