XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Застосування на кафедрі УІКБ сучасної навчально-матеріальної бази, створеної на обладнанні останнього покоління

22:37, 12-04-2018

Кафедра “Управління інформаційною та кібернетичною безпекою” готує бакалаврів та магістрів в галузі знань 12 «Інформаційні  технології»  за спеціальністю 125 «Кібербезпека», спеціалізація «Управління інформаційною безпекою».

Інноваційний зміст якісного навчання, який впроваджується у навчальному процесі ДУТ, передбачає, що студентів необхідно навчати тому, що потрібно і як потрібно - теоретично та практично. Це вимагає від науково-педагогічного складу кафедри УІКБ здійснювати теоретичне навчання студентів на основі сучасного розвитку науки, технологій та компетенцій компаній-партнерів кафедр. Але яким би якісним не було теоретичне навчанням студентів, для досягнення кінцевої мети – успішного працевлаштування після випуску, воно повинно підкріплюватися практичною складовою. Така необхідність не в останню чергу диктується сучасними вимогами майбутніх роботодавців. Детальніше ці вимоги відображені у компетенція наших партнерів-роботодавців, з якими кафедрою укладено  договори про співпрацю.     

Основними вимогами роботодавців є знання та вміння їх використовування в напрямках:

  • Моніторинг інцидентів інформаційної безпеки (ІБ).
  • Проведення оцінки ризиків ІБ.
  • Проведення розслідувань інцидентів ІБ.
  • Адміністрування програмно-апаратних систем із захисту інформації.
  • Створення системи тестування знань працівників у сфері ІБ.
  • Впровадження системи менеджменту ІБ (СМІБ) та складання документів по ІБ.
  • Забезпечення аудиту процесів ІБ.
  • Контроль дотримання політик у сфері ІБ.
  • Усунення вразливостей, що впливають на стан серверних систем.

Для реалізації якісної практичної підготовки студентів на кафедрі вдосконалюється навчальна лабораторія, в якій буде створена сучасна навчально-матеріальна база, заснована на обладнання останнього покоління. Приділяється значна увага розробці та впровадженню програмно-навчальному комплексу (ПНК), який дасть можливість закріпити у студентів теоретичні знання та підвищити ефективність перетворення їх у практичну площину, є запорукою успішності в професійному оволодінні управлінської спеціальністю в сфері ІБ.

У ПНК,  на першому етапі впровадження в навчальний процес, включені програми:

  • професійна програма для контролю доступу до комп'ютера автоматизованого робочого місця, з переглядом журналу всіх подій і статистики використання системи;
  • програма для прийняття оптимального рішення у сфері ІБ, яка базується на практиці методу аналізу ієрархій в режимі діалогу, з використанням системи механізму шаблонів;
  • програма виявлення загроз інформаційній безпеці та захисту від них в режимі реального часу;
  • пакет Ethernet-перехоплювач (мережевий аналізатор або мережевий сніффер) для моніторингу мережі та усунення неполадок (в локальній мережі  і мережі користувачів термінальних серверів);
  • програмний комплекс для вирішення завдань ІБ: моніторинг файлів, папок та запущених процесів у реальному часі; блокування сайтів в режимі списків; контроль та статистика використання робочого часу; створення звітів.

   

   

Таким чином, в лабораторії студенти завдяки програмно-навчальному комплексу та за допомогою викладачів зможуть на практиці закріпити теоретичні знання, отримати первинні професійні навички і бути готовими до управлінської діяльності у сфері ІБ  будь-якої організації.

Переглядів: 3 769