На кафедрі фізики проведено науково-методичний семінар з теми «Топологічний лазер»

16:31, 15-04-2018

На кафедрі фізики було проведено науково-методичний семінар з теми «Топологічний лазер».

Доповідач – старший викладач кафедри Морозова С.В.

Фізики зі США та Ізраїлю висунули принципово нову концепцію лазера, засновану на використанні топологічних діелектриків (Нобелівська премія 2016 року). Від звичайних лазерів топологічний буде відрізнятися цілою низкою переваг, однією з яких є стійкість до завад та дефектів.

Промінь топологічного лазера зможе приймати будь-яку складну форму без розсіювання світла. Для його створення були використані два фотонні кристали, один з яких мав зіркоподібну комірку у квадратній ґратці, а інший – трикутну ґратку з циліндричними отворами. Керується система за допомогою магнітного поля, яке дозволяє змінювати напрям, у якому випромінюється світло. Це поле відкриває проміжок шириною 42 пікометри, який відповідає відбиванню хвиль довжиною порядку 1550 нанометрів – саме цю область довжин хвиль найчастіше використовують у волоконній оптиці.

Безпосереднє практичне використання топологічного лазера здатне збільшити швидкість оптичного зв’язку, а також покращити мініатюризацію кремнієвої фотоніки та навіть захистити квантову інформацію від розсіювання.