Роль англійської мови для співбесіди при прийомі на роботу: сфера ІТ

14:19, 25-04-2018

Робота в області сучасних інформаційних технологій має на увазі знання англійської мови. Сучасні книги з теорії і практики IT видаються англійською, з неї ж запозичена значна частина термінологія сфери. Фахівець, після закінчення ВНЗ замислюється про роботу в зарубіжній компанії в Україні.

1. Як грамотно скласти CV?

У перекладі з латині "CV" (Curriculum Vitae) означає "життєпис". Претендентам досить підготувати коротке, але містке резюме в одну сторінку, яке легко буде прочитати. Головне завдання CV - відкрити двері до інтерв'ю. Резюме - це перша можливість для HR швидко скласти ваш портрет і відповідність формальним вимогам, вказаним в тексті вакансії. Важливо перевірити грамотність оформлення документу (зокрема, орфографію).

2. Яких питань варто чекати на інтерв'ю, якщо ваш CV пройшов відбір, і ви запрошені на співбесіду?

Освіта:

1. Did you get any special training or qualification? - Чи проходили ви спеціальне навчання або маєте особливу кваліфікацію?
  2. What courses have helped you the most in doing this job? - Які предмети виявилися найбільш корисними у вашій роботі?

Досвід і виконання роботи:

1. What special aspects of your experience have prepared you for this job? - Які аспекти минулого досвіду допомогли вам підготуватися до цієї роботи?
  2. Describe the most innovative change that you have initiated and what you did to implement this change. - Опишіть найбільш інноваційну зміну, яку ви ініціювали, а також те, що ви зробили для його здійснення.
  3. What is the biggest IT challenge you have faced and how did you handle it? - Яке було найбільш важке ваше завдання в IT, і як ви з нею впоралися?

Мотивація:

1. Why are you interested in our company? - Чому ви зацікавлені нашою компанією?
  2. If hired, is there anything you would change about this team? - Припустимо, ви прийняті, що у такому разі ви б змінили в цій команді?

3. Вимоги до рівня англійської мови і специфічна лексика

Інтерв'юер оцінюватиме рівень англійської, специфічні терміни з області IT. Для роботи в зарубіжних компаніях айтішникам потрібний рівень не нижче Intermediate, що включає відповідну технічну лексику. Якщо у ваших планах передбачено підкорення компаній-лідерів світового IT-ринку - вивчайте спеціалізовану англійську, дивіться тематичні фільми англійською - наприклад, спочатку підійде серіал "Комп'ютерники" (The IT Crowd, 2006-2010) та ін.