Методичний семінар, присвячений очікуваній реформі Міжнародної системи одиниць (СІ)

11:44, 27-04-2018

На кафедрі фізики було проведено методичний семінар, присвячений очікуваній реформі Міжнародної системи одиниць (СІ), внаслідок якої прийдеться вносити виправлення в шкільні та університетські підручники фізики.

Ще в 2011 році Генеральна конференція по мірами та вагам вирішила, що потрібно перевизначити одиниці виміру, прив’язавши їх до фундаментальних фізичних сталих. Наприклад, СЕКУНДУ вже визначають як тривалість певної кількості переходів між енергетичними рівнями в атомі цезію.

АМПЕР потрібно визначити, виходячи з заряду електрона, КЕЛЬВІН – прив’язати до сталої БольцманаКІЛОГРАМ – до сталої Планка. Визначення МОЛЯ потрібно зробити незалежним від кілограма, зафіксувавши точне значення числа Авогадро.

Експерти вимагали точності у вимірах фундаментальних сталих до восьми значущих цифр після коми. 20 жовтня 2017 року у журналі «Metrologia» було опубліковано результати вимірів, здійснених різними колективами авторів, у яких було досягнуто необхідної точності.

У листопаді 2018 року буде проведено засідання Генеральної конференції по мірам та вагам, на якій і вирішиться питання про реформування системи СІ. Тоді людство отримає систему одиниць, що базується не на довільно вибраних шматках дорогоцінних металів, а на міцному фундаменті законів природи, що не піддаються ані спотворенню, ані знищенню.