Перспективи застосування альтернативних видів палива в Україні

13:53, 10-05-2018

Альтернативні види палива ‑ це запорука збереження сприятливого екологічного стану в державі яка має ще декілька переваг, серед яких досить впливовим є економічний важіль.

В останні десятиліття людство почало все частіше перейматися проблемами енергетичної залежності. Запаси природних енергетичних ресурсів  вичерпні, ціни на енергоносії зростають високими темпами, тому людство шукає шляхи вирішення цієї проблеми. Для виробництва енергії все частіше використовують сили природи: вітер, сонце, геотермальну енергію, енергію хвиль, інше.

Нещодавно у світі почали застосовувати енергію біопалива з енергетичних культур, що сприяє зменшенню викидів шкідливих газів та є ефективним з точки зору продукування енергії. Так, з метою впровадження альтернативних джерел енергії на Вінниччині було висаджено 3500 енергетичних верб для виробництва біопалива. Рослина ця – непримхлива та може зростати на непридатній для вирощування сільськогосподарських культур землі.

Серед переваг використання даного виду палива слід зазначити:

• продуктивність верби у перерахунку на кількість деревини перевищує вихід з традиційних лісових насаджень у 14 разів та становить від 10 до 15 тонн сухої маси на гектар за рік;
  • найоптимальніший строк для нагромадження кущами верби великої кількості біопалива - три роки;
  • цикл самовідновлення верби на одному місці може тривати впродовж 3 десятиліть.

Більш детально з інформацією про властивості енергетичної верби можна дізнатися зі сторінок журналу «Екологія підприємства».