Computer Science - Комп'ютерні науки в світі

13:43, 13-05-2018

Сьогодні актуальною проблемою у абітурієнтів є необхідність правильного вибору майбутньої спеціальності з урахуванням її затребуваності в майбутньому. На «заході» (в Європейських і Американських вищих навчальних закладах) такою спеціальністю вважається фахівець Computer Science (Комп'ютерні науки). Сьогодні такий фахівець являється  затребуваним на ринку праці і має високих заробіток. Але виникає питання -  Яка спеціальність в Украйні є аналогом західної спеціальності Computer Science?

Давайте розглянемо це питання. В Україні спеціальності Computer Science відповідає спеціальність 122 «Комп‘ютерні науки», яка належить до галузі знань 12 “Інформаційні технології“. Детальна інформація розміщена на кафедрі Комп‘ютерних наук.

Відповідно до «західних» концептуальних вимог підготовка студентів на кафедрі «Комп‘ютерні науки» зі спеціальності Computer Science (CS) передбачає вивчення теоретичних положень та отримання практичних знань, умінь, що лежать в основі організації роботи перспективних інформаційних та інтелектуальних систем. Студенти вивчають структури баз даних, у тому числі великих баз даних (Big data, big data analytics), клієнтські, серверні, мережні та мобільні операційні системи, отримує знання зі теорії штучного інтелекту, нейронні мережі, теорії мов програмування, машинного зору, машинного навчання, отримають уміння логічного мислення та набувають навички вирішення прикладних проблем, а також інші сучасні додатки та концепції. Тобто програма підготовки передбачає унікальне поєднання технічних ІТ знань, умінь, навичок, інтуїції, вміння пояснювати і математичних здібностей.

Підготовка таких ІТ спеціалістів зі спеціальності 122 «Комп'ютерні науки» нерозривно пов'язана з отриманням практичних навичок. Це дозволяє сьогодні працевлаштовуватися вже під час навчання в університеті (за спеціальним дозволом для успішних студентів) на такі посади: програміст, інженер програмного забезпечення, адміністратор бази даних, системний адміністратор та інші. Але необхідно розуміти, що важливо отримати теоретичну та практичну підготовку для майбутнього, щоб мати можливість  працевлаштування в найближчі 10 років. Для цього на кафедрі «Комп‘ютерні науки» передбачається оволодіння знаннями нових спеціальностей, а саме:

• програміст-розробник гри: зосереджені на розробці комп'ютерних ігор;
  • фахівець взаємодії між людьми та комп'ютером (або інформаційний архітектор, дизайнер взаємодії інформаційних систем): розробка комп'ютерних інтерфейсів;
  • фахівець Інтерактивних медіа (або веб-продюсер, спеціаліст з мультимедіа): розробка веб-сайтів та інших цифрових медіа, таких як мобільні телефони, кіоски та ігри;
  • менеджер з управління інформаційними системами:  розробка технічних завдань, проектування і розробка IT-систем, підбір IT-інструментів, обґрунтування бізнес-плану впровадження ( http://opis.pro/informacionnye-tehnologii).

Таким чином, відповідь на питання -  Яка спеціальність в Украйні є аналогом західної спеціальності Computer Science очевидна, це Спеціальність 122 «Комп‘ютерні науки». А абітурієнтам важливо зрозуміти, що Ваша доля у Ваших руках. І тому правильний вибір спеціальності треба розглядати з актуальних професій майбутнього. А це можливе на спеціальності  Computer Science (або в наших умовах - 122 «Комп‘ютерні науки») на кафедрі Комп‘ютерних наук.