Вибір найкращої країни для працевлаштування випускників IT-спеціальностей

09:17, 01-06-2018

У даній статті порівнюються зарплати по позиції Senior Software Engineer. Дані по зарплатах взяті з сайту PayScale.

У разі відсутності або недостатньої кількості звітів (<100), цифри були скориговані статистикою c місцевих сайтів. Наприклад, для Білорусі - це dev.by, України - dou.ua. Для зручності подальших розрахунків (вирахування податків і застосування індексу вартості життя всі дані були перераховані з місцевих валют в долари США по актуальному курсу на 25 травня 2018 р

У США в якості IT-хаба було обрано місто Palo Alto як територіальний центр Кремнієвої долини і золота середина за вартістю життя.

Майже всі країни зі списку використовують прогресивну систему оподаткування (чим більше зарплата, тим більше податок).

У таблиці неможливо відобразити всі тонкощі податкової системи кожної країни, тому зроблю кілька загальних пояснень. У Німеччині, Канаді, США і Швейцарії податок з зарплати залежить від регіону. Наявність чоловіка / ї, дітей, наявності кредитів, певні витрати і деякі інші фактори в більшості країн можуть істотно знизити ставку платника податків.

У Росії, Україні та Білорусі зарплати озвучуються кандидатам вже за вирахуванням податків і логічно, що в опитуванні враховувалася саме «зарплата на руки», тому податкова ставка не застосовувалася в таблиці для цих країн (цифри в рядку «Зарплати з вирахуванням податків» залишилася без змін ).

Повна версія статті (з зображеннями нормальних розмірів) доступна по посиланню.