Вплив на людину електронних цигарок

14:51, 18-09-2018

Чи є безпечна заміна шкідливим звичкам? Впровадження електронних цигарок у наше життя – це бажання позитивної відповіді на дане запитання. Але, останнє слово – завжди за результатами наукових досліджень! Т

ак, огляд літератури свідчить, що концентрації шкідливих речовин в електронних системах доставки нікотину порівняно з традиційними тютюновими виробами в 9 – 450 разів нижче!

Але не треба забувати, що нікотин – це отрута, яка застосовується в якості інсектицида; в середніх дозах має психостимулюючу дію, викликаючи психічну та фізичну залежність; та в максимальних дозах ‑ загальний інтоксикаційний психоз.

Ознаки токсичної енцефалопатії, токсичного поліневриту та астеновегетативного синдрому можуть супроводжувати людину навіть на протязі 10 років після того, як вона кинула палити!

За допомогою електронних сигарет цей наркотик надходить в організм у чистому вигляді. Середня смертельна доза (DL50) для людини 0,5 – 1,0 мг/кг маси тіла. В той же час, одна електронна сигарета постачає в середньому 20 мг нікотину!

На кафедрі безпеки життєдіяльності та фізичного виховання висновки цієї статті впроваджені у 4-ту лекцію («Соціальні небезпеки та їх наслідки») дисципліни «Соціальна та екологічна безпека життєдіяльності».