Процес інноваційного навчаня з публічного управління: відвідування бізнес-виставки CREATIVE INDUSTRIES 2018 студентами ДУТ як додатковий тренінговий елемент професійної ділової освіти

13:19, 28-09-2018

Студенти всіх курсів спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» денної форми навчання на чолі із своїми кураторами - професорами кафедри та завідувачем кафедри відвідали виставку CREATIVE INDUSTRIES 2018, що відбувалась у Києві  25-27 вересня.

Виставка організована із метою, перш за все, популяризації бізнес-структур та їх бізнесу. Фірми позиціонували свої продукти, презентували свою діяльність та активно представляли свої здобутки у галузі. Звісно, що головна мета всіх учасників виставки була просування свого бізнесу шляхом примноження бізнес-контактів та збільшення сегменту своїх потенційних клієнтів.

Кафедрою публічного управління та адміністрування було прийнято рішення залучити до відвідування цієї виставки студентів з метою первинного професійного тренінгу. Для майбутніх публічних управлінців важливо було пройти адаптивний курс практичного навчання спілкуванню із представниками бізнесу.

Фактично, в контексті новітньої освітньо-професійної програми, розробленої в ДУТ, наші управлінці мають бути підготовлені і до публічного управління і до управління територіальним розвитком бізнесу. Вже не є новиною, що саме освітньо-професійна програма з публічного управління та адміністрування в університеті телекомунікацій є унікальною, відмінною від всіх програм, що пропонується на теренах освітнього простору України із відповідної спеціальності.

Із її особливостями можна ознайомитися на сайті ДУТ на кафедральній сторінці. Саме на цю програму усвідомлено і прийшли навчатися наші студенти після попереднього ознайомлення із нею в процесі вибору спеціальності і вишу для навчання.

Для майбутніх управлінців даної спеціальності важливим було в процесі спілкування з’ясувати свої професійні питання. Серед таких, наприклад, є:

• Якими державними послугами користуються бізнесмени,
  • Як сучасний маркетинг державних послуг працює на обізнаність бізнесу в сфері державних послуг,
  • Які є нарікання бізнесу на наявну структуру державних послуг та чи задовольняє вона наш бізнес і бізнесменів,
  • Як відбувається взаємодія органів публічного управління та бізнесу, чи задовольняє ця взаємодія бізнесменів,
  • Який територіальний розвиток має той чи інший бізнес, представлений на виставці,
  • Які перешкоди для територіального розвитку існують у бізнесменів на сьогоднішній день та багато інших.

Крім вище визначених тем для спілкування, в контексті дисциплін, що викладаються на спеціальності, цікавим було побачити маркетингові прийоми та шляхи просування послуг в цілому. А цим виставка була дуже яскраво насичена. Крім того, вона фактично була організована на одній площі із іншою, вже давно знаною в Україні виставкою REX, яка за сутністю і презентує всі новації з маркетингу.

Цілком виставка надала нашим студентам можливості побачити на власні очі справжню презентацію вітчизняного та закордонного бізнесу, набути навичок ділового спілкування та розуміння важливості їх майбутнього фаху.