Розширюємо наукові горизонти: участь студентів кафедри документознавства та інформаційної діяльності у науково-практичному семінарі

09:15, 11-11-2018

9 листопада 2018 року студенти ІІ–IV курсів кафедри документознавства та інформаційної діяльності Державного університету телекомунікацій взяли участь у щорічному Всеукраїнському науково-практичному семінарі молодих науковців, аспірантів, студентів «Мова і культура як форми людського буття і свідомості нації».

Серед наукових напрямів, запропонованих для обговорення організаторами заходу, наших студентів зацікавила тема «Українська термінологія: сучасні виклики». Так, юними науковцями кафедри було обговорено низку питань, серед яких:

• Перспективи розвитку термінології документознавства (А. Арбузова, студентка ІV курсу; керівник – канд. філос. наук С.М. Петькун);
  • Інформація – текст – документ і постмодерністські термінологічні пошуки (Н. Хомич, студентка ІV курсу; керівник – канд. філос. наук С.М. Петькун);
  • Співвідношення понять «жанр» і «вид» документа (В. Литвин, студентка ІІ курсу; керівник – канд. іст. наук О.М. Шеремета);
  • Службовий документ в терміносистемі документознавства (К. Дричак, студентка ІІ курсу; керівник – канд. іст. наук О.М. Шеремета);
  • Термінологія комунікацій: теоретичний дискурс та його практичне використання (В. Годзь, студентка ІІІ курсу; керівник – канд. філол. наук Л.Г. Стороженко);
  • «Комунікативний» та «комунікаційний»: до питання використання понять (О. Глазиріна, студентка ІІІ курсу; керівник – канд. філол. наук Л.Г. Стороженко).

Найбільше зацікавлення аудиторії викликали доповіді студенток ІІІ курсу – А. Петренко «Соціальна комунікація: становлення термінологічних засад галузі»; Н. Мазур «Зарубіжні термінологічні дослідження у сфері наук документно-комунікаційного циклу» та студента ІІ курсу Р. Плугового «Основні підходи до розуміння терміна «аналітика»» (керівник – канд. філол. наук Л.Г. Стороженко). Зазначені теми викликали жваву дискусію серед студентів, аспірантів та викладачів різних навчальних закладів, а дослідження наших студентів визнали актуальними та перспективними.

Кафедра документознавства та інформаційної діяльності вітає своїх вихованців з такими високими результатами та бажає їм нових наукових звершень!