Корисні поради як вдало скласти залік / екзамен

10:23, 26-12-2018

Викладачі кафедри вищої математики бажають студентам  вчасно отримати залікові та екзаменаційні позитивні оцінки з дисципліни «Вища математика».

І ось деякі поради, як запам'ятати все і не забути через п'ять хвилин

• Вчу-вчу - і все без толку. Як підлатати "діряву пам'ять"?

По-перше, за допомогою тестів з'ясуйте, який вид пам'яті у Вас більш розвинений - зоровий, слуховий або кінетичний. На ньому і зробіть наголос, тобто читайте і розглядайте зображення, або слухайте лекції, або пишіть конспекти. По-друге, повторюйте вивчене. І, нарешті, по-третє, асоціюйте! Єдиний спосіб надійно запам'ятати певний факт - це пов'язати його з яким-небудь іншим, уже наявним фактом у Вашій пам'яті.

• Чи є "чарівна пігулка" для поліпшення пам'яті?

Все, що корисно організму - корисно мозку: повноцінний сон, збалансоване харчування, прогулянки на свіжому повітрі, розумне чергування роботи і відпочинку. Поліпшити всі функції вищої нервової діяльності, до яких належить і пам'ять, можна, збільшив в раціоні присутність речовин, що стимулюють зростання нейронних зв'язків. Це вітаміни С, Е, В6, В12, бета-каротин, жирні кислоти, що містяться в лососі, тунці, сардині, оселедці.

• Як пов'язані пам'ять та інтелект?

Безумовно вони пов'язані між собою. Але кореляція між ними не пряма. Абсолютно доведений факт: розвиток пам'яті "розганяє" розумові здібності, особливо такі, як широта, глибина і гнучкість інтелекту. Широта інтелекту визначається кругозором людини. Глибина - це здатність розуміти зміст питання, шукати і знаходити причини явищ, уміти дати оцінку явищам і подіям. Гнучкість інтелекту полягає в здатності будувати діяльність відповідно до досягнутих результатів, в умінні відмовитися від помилкових суджень і шукати нові рішення.

• Як краще запам'ятати матеріал для іспиту?

Потрібно дотримуватися простих і очевидних правил. Починати готуватися до іспиту заздалегідь, як мінімум за кілька тижнів (або навіть за кілька місяців, якщо це відповідальний етап). Вчити матеріал часто і регулярно. Періодично перевіряти, чи добре Ви все запам'ятали. Дуже важливо раціонально організувати час на підготовку, щоб не виникало ситуації "завтра складати, а я нічого не знаю". Адже Вам треба не просто запам'ятати, а й організувати весь масив інформації у логічно пов'язану сукупність знань - тільки у такому вигляді інформація засвоюється легко і міцно. Оскільки вивчення нового матеріалу - це кумулятивний, накопичувальний процес, відштовхуйтеся від того, що Ви вже знаєте. Кожна порція, кожен шар інформації повинен поміститися, образно кажучи, на окремій поличці у Вашому мозку. Ви зможете запам'ятати більше, якщо будете знати, як різні фрагменти інформації пов'язані між собою.

Бажаємо успіхів!!!